beküldve: 2010-02-10 16:08:02
(#32226)
The Exiled
[ True mangafan ]
aww. sokáig nem voltam fórumon, és most tessék nem olvasok vissza.
Viszont egy nagy dologgal tértem vissza: Elértem azt, hogy valami maradandó dolgot adjak a világnak
Megalkottam a Szabálykört. Matektanárom unszolására neveztem el,és eddig nem jutt eszembe semmi jó, szval eddig ez a neve. A lényege:
Ez a dolog, nevéből is adódóan egy kör. Nos, hogy pontos legyek ez in kább egy halmaz. Azt bizonyítottam be igazából, hogy egy körbe beírhatóak egmás fedésével a következő szabályos testek:
háromszög
trapéz
paralelogramma
deltoid
rombusz
téglalap
négyzet
ötszög
hatszög
tizenkétszög
koncentrikus körök.
Mindezeket nem is lenne nehéz belerakni egy jó nagy körbe. De az érdekesség ott rejlik, hogy ezek megszerkesztéséhez nem használtam mást, mint a hatszög köré írható körébe rajzolt 2 hatszög nevezetes vonalait, és a középpontban lévő 2 db háromszög nevezetes vonalait, illetve a 2 db szabályos hatszög által alkotott szabályos szabályos 12 szög nevezetes pontjait. Ha kel, töltök fel róla képet, és aki meg akarja otthon csiálni, annak leírom az elkészítés módját.

Büszkék vagytok rám? ^^
 
He said "Son have you seen the world? Well what would you say if I said that you could? Just carry this gun you'll even get paid" I said, "That sounds pretty good"