beküldve: 2011-06-21 00:00:02
(#1155) Válasz Háté (#1154) üzenetére
A Márk
[ Megszállott ]
Háté:
A "jobb", az relatíve fogalom.
Mert ugye, ami SZERINTED jobb, az nem biztos, hogy SZERINTEM is jobb.
De van egy mondás, miszerint ízlésről hülyeség veszekedni.
Mond inkább azt, hogy jobban tetszik.
Úgy jogos lenne.

A hallgassatok death metalt kijelentéssel meg csak szimplán az a bajom, hogy nem bírom, amikor az emberre rá akarják tukmálni a saját stílusukat!
Mellesleg én szoktam hallgatni death metalt is, de az már régen volt.
Én ennyi erővel azt mondom, hogy "te meg hallgass Tool-t, mert az jó!"
De nem mondom, mert nem szokásom erőltetni, meg valószínűleg a te reakciód erre valami olyasmi lenne (vagyis mindenki másé is ez, akire az ízlésünket akarjuk erőltetni) hogy "nem! ki ez, hogy megmondja mit hallgassak?", aztán miután belehallgattál, egy pár másodperc múlva, csak úgy büszkeségből azt mondod rá, hogy "ez szar! amit én hallgatok, ezerszer jobb!", még ha te is tudod, hogy ez nem feltétlenül igaz, de az emberekben túl nagy a büszkeség, ahhoz, hogy elismerjék, hogy nincs igazuk.

Úgyhogy (ha kérhetlek) a jövőben inkább azt próbáld meg használni, hogy "nekem ez jobban tetszik", így elkerülheted a fölösleges veszekedéseket (kivéve, ha nem pont azoknak a gerjesztése a célod.)

Kicsit hosszúra, és kioktató jellegűre sikeredett ez az üzenet, de csak azért, mert kicsit felbosszantott az üzenet hangvétele :P

Maryke:
Ez is jó szám.
Sok számukat ismerem, mert van egy komplett klippes DVD-m tőlük, amin az összes kiadott klippjük szerepel.
Amúgy szerintem ez is tetszene neked tőlük (bár lehet hogy ismered is):
Money for nothing
[Link]
 
"Nekem egy nőben legszebb a melle! Csöcsökkel legyek agyonverve! Négyet a kezeimbe kettőt a számba! Csöcsökre vagyok fanatizálva!" Disztraktor - Csöcsvihar
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2011-06-21 00:03:38