beküldve: 2013-05-20 19:14:28
(#2)
-OJ-
[ Megszállott ]
7.rész

Egy kisebb összeesküvéssel kellett előállniuk a lányoknak, hogy kicsalják Hikigayát az otthonából a nyári szünidő alatt :lol: Már attól tartottam, hogy beachepizód következik, de helyette nyári táborba mentek a gyerekekkel. Végre valami új!
Lolier-tan, OMG! Hikigayának olykor ritka elborult dolgok jutnak az eszébe :P
A korábbi részekkel ellentétben az epizód második fele elég eseménytelen volt. Rumi kiközösítésének problémája inkább csak arra volt jó, hogy Yukino azonosuljon vele, de a megoldás a jövő hétig várat magára.
A yaoi fangirl ömlengésein most is csak nevetni lehetett, Saika pedig még Hikigayával is álmodik.




6.rész

Komanchi a kis kerítő. Gyorsan felszívódott a randi alatt, hogy Yukino és Hikigaya kettesben maradjanak, de ha meg nem megy, valószínűleg tényleg szétváltak volna hogy több helyet bejárhassanak
Amilyen jól ismerek egymást az állandó civakodásaik alapján, ezek ketten egész jó párt alkotnának.
Yukino nővére egy igazi genki csaj, Hikigaya viszont rajta is gyorsan átlátott. De vajon miért kellett itt szerepeltetni?
Már vártam, mikor érkezik meg Yui hogy félreértse a dolgot (vagy mégsem?), de szerencsére komolyabb drámázás nélkül megoldották a kialakult szituációt. Bírtam, ahogy Hikigaya simán átlátta, hogy a lányok teljesen másról beszélnek, mégis csak a legvégén szólt nekik :lol: Yukinonak hála Hikigaya és Yui is tisztázták a kettejük viszonyát, amire egyedül nem voltak képesek - pedig nem volt egy eget rengetően nagy talány, max ilyen antiszociális egyének számára :P




5.rész

Már azt hittem, Hikigaya ennyire komolyan veszi a tanulmányait, erre kiderül hogy csak nyerészkedni akar a szülein :lol: Úgy látszik, tényleg bele akarják sűríteni mind a hat LN kötetet ebbe a 12epizódban, így bár Hikigaya még Yuival és Yukinoval sem melegedett össze, máris behozták Kawasakit is. Aki egyébként hatalmasat alakított, mikor a tanárnőjüket leoltotta a szinglisége miatt :lol: A gyors tempóhoz alkalmazkodva az ő problémáját is gyorsan felfedték majd megoldották, jóformán anélkül hogy bármiféle nyomot hagyott volna a szereplése a nézőben :/
A maid cafés részt viszont tényleg csak fanservice miatt dobták be, Yuinak és Yukinonak ugyan mi másért kellett beöltöznie ha egyszer nem is dolgoznak ott?
A befejezésen nem tudtam elmenni, hogy Hikigaya csak nagyon előzékeny akart lenni Yuival, mikor finoman elhessegette, vagy inkább csak magát óvta egy várható újabb csalódástól




4.rész

Hikigaya ismét előállt egy nagy tanulsággal az életről: a testvérek számára az imoutok egyáltalán nem aranyosak (ellenkező esetben gondok vannak). A balesetét is elég gyorsan felfedték, pedig ahogy korábban csak utalgattak rá, azt vártam volna hogy tovább húzzák a dolgot. Yukino is visszatért a könyörtelenül őszinte megjegyzéseivel, és ahogy teljesen kiforgatta Hayama jellemzéseit. Nem igazság, hogy mégis mindig Hikigayát szidják, amiért sötét világképpel rendelkezik
Most először látok ilyet animeben, hogy egy gimnázium diákjai meglátogatja azt a munkahelyet, amibe később dolgozni szeretnének (Hikigaya itt megint remekelt). De persze ez is inkább csak egy ürügy volt az eheti bonyodalomhoz, és valószínűleg nincs sok valóságlapja. Az pedig szintén furcsa volt, hogy egy srác problémázott azért, mert nem fér bele a klikkjének egy szűkebb csoportjába. Nem azért, de hihetőbb lett volna, ha egy lánnyal játszatják el ezt a szitut :rolleyes: Hikigaya megfigyelési képességei viszonylag könnyen és hihetetlen gyorsan megoldódott egy újabb, jelentéktelen iskolai probléma, de így legalább Hikigaya is megtalálta a társait. Saika nagyon nyomul, hogy a barátjának tudhassa :P




3.rész

Hikigaya cinizmusa még a tesiórára is kiterjed. Ebben mondjuk együtt tudok érezni vele, én is utáltam minden percét :p
Kíváncsi lennék, Yui miért hozta fel az évnyitót és hogy mi lesz Hikigaya balesetéből, mert elég fontosnak látszik.

A teniszezős rész elég unalmas volt, de annak örültem, hogy Saika kilétét nem húzták el az epizód végéig, mert elég egyértelmű volt, hogy úgyis fiú lesz
Yukino az elején elég keveset szerepelt, így helyette most Hikigayán volt a sor, hogy kiossza a menő srácokat de a meccshez azért a lány tehetségére is szükségük volt. LOL, hogy a megemlítésekor jelentéktelennek tűnő tengeri szelet használta ki Hikigaya a győzelemhez :cool:

A végére pedig tényleg kellett az a benyitás, hogy helyreálljon a romcom rend.

De ez most egy gyengébb epizód volt. Hiányoztak belőle a jó szövegek és vitatkozások.




2.rész

A medvés elképzelés találó volt. Néha én is úgy érzem, hogy nem akarok foglalkozni senkivel, és inkább hibernálnék. Tényleg bevettem, hogy Hikigaya a sarkára fog állni, és Yui érdekében nekimegy a 'falkának', de helyette gyorsan megfutamodott, így Yukinora maradt a kíméletlen beolvasás :P

Yui sztoriját viszont tényleg kár volt fél-fél epizódra bontani, az egész szerepelhetett volna a mostaniban epizódban is, míg a sztoriírós történhetett volna a múlt héten, Yuinak ebben úgysem volt lényeges szerepe.

OMG, Nobuyuki Hiyama ezúttal is hatalmasat alakított a hájas otaku Zaimokuza szerepében, aki természetesen chuuni-szindrómában szenved Szakadtam, ahogy össze-vissza pörgött a beszélgetések során, majd teljesen magába roskadt a kritikák hallatán




1.rész

Mintha a Boku wa Tomodachit összemosták volna az Ookami-sannal.

Ennek a főszereplő srácnak tényleg ritka sötét és pesszimista felfogása van az iskoláról, a lányokról és magáról az életről. Ennyire azét nem kellett volna összetörnie egy(vagy több?) visszautasítás miatt :P

Hikigaya és Yukino folyamatos beszélgetése az, ami érdekessé tette az első részt. Kimondottan tetszett, ahogy folyamatosan és szarkasztikusan osztották egymást, és bár a srác többször maradt alul, azért neki is bőven voltak jó meglátásai. A sütikkel mindenképpen, de még jó hogy tudja, hogyan gondolkozik egy srác
Szerintem elég lett volna, ha csak kettejükre koncentrálnak az első részben. Feleslegesen volt ezen a ponton már Yuit is behozni, aki eléggé a semmiből jött oda kettejük közé, gyorsan megkapta a magáét, aztán már ugrottak is a főzőcskéző részhez. Gondolom ez azért kellett, hogy végezzenek valami klubtevékenységet is, és hogy nekünk legyen róla valami fogalmunk, mivel fog eltelni a műsoridő.

A szinkronhangok jók, azonban a rajzolás nem épp a minőség csúcsa
 
One Vision! One Purpose! The Technology of Peace! Peace Through Power!