beküldve: 2007-04-11 14:41:19
(#37) Válasz Renma (#17) üzenetére
Mira
[ Új arc ]
Basilisk-Koga Ninpo Cho. Akció, öldöklés, vér és egy kesrű, de a szereplőknek feloldozó befejezés, és egy cseppnyi szerelmi szál. Ninják harca hihetetlen ninjatechnikákkal.


Cseppnyi szerelmi szál??? Szerintem a Basiliskban a szerelmi szál volt a fő gondolat, eköré volt építve a ninjatechnikák, harcok, véres jelenetek. Kétségkívül egy vad mangáról van szó, na de hogy a szerelmi szál cseppnyi és elhanyagolható lenne az azért nem úgy van ám... Persze ez megint olyan, hogy ki mit lát benne. Ha kívülről akarom szemlélni, akkor is maximum fifty-fifty a két történetszál szerepe a mangán belül. Bár személyes meglátásom szerint a szerelmesek tragédiája a fő konfliktus, innen indul ki minden mondanivaló, és a sok kisebb történet. Mind mind a lélekről szól a végén. Hogy ez most Rómeó és Júlia Veronája, vagy Basiliskes ninjaharcok között bontakozik-e ki, az már csak árnyalás kérdése. Mindenesetre kétségkívül egy hihetetlen jó animéről van szó, a lelkülete egyszerűen varázslatos, tragikus és gyönyörű egyszerre.
 
Nagypofájú vagyok, de legalább én megmondom, amit gondolok, kérdezz bátran >:)