beküldve: 2008-03-15 17:02:47
(#12)
Viki
[ Addiktgyanús ]
Végre megnéztem a Battle Royale filmet. Hát, nem igazán tetszett ( finoman fogalmaztam ) . Szerintem az elejét és a végét nagyon elb*szták. Nem tetszett, ahogy Kirijama és Kavada be lett építve a történetbe. Túl sok dolgon változtattak a könyvhöz képest. Az egyik kedvenc szemkinyomós részem is kimaradt. Az sem jött be, hogy Súja lett az abszolút főszereplő ( persze, a könyvben is ő a leghangsúlyosabb karakter, de a többiek is kaptak szerepet ). Azt aláírom, hogy egy ekkora terjedelmű könyvet nehéz filmre vinni, de ennél sokkal jobban is megoldhatták volna. A csúcs az volt, amikor a tanár a végén felállt a lövések után, és telefonált még egyet. A másik, amitől a "falat kapartam" az az elején a csaj, aki ismerteti a programot. És hogy egy kicsit a szinkron miatt is nyafogjak, Mimura hangját nagyon nem sikerült eltalálni. De hogy jót is mondjak, Kavada karaktere nagyon jó lett ( még ha nem is felel meg a könyv alapján kialakult képnek ) . Összességében: a fanok nézzék meg, néhányszor még valószínűleg én is megnézem, de a kedvencemmé nem fog válni.
Remélem, a 2 jobban fog tetszeni.
 
"Startings are usually scary and endings are usually sad, but it's everything in between that makes it all worth living."