beküldve: 2007-04-23 01:14:28
(#108) Válasz enichan (#92) üzenetére
Rudymester
[ Megszállott ]
Sziasztok!
Nálunk 2.000 Ft lesz egy könyv, ami szerintem túl sokba kerül. (Ha a teljes sorozatot megveszem az már =37*2.000=74.000 ft, mert japánul 37 kötetes ha jól tudom).

A neten egyes helyeken angolul kb 1300 Ft-ért (7.19 $), japánul 712 Ft-ért (468 JPY) lehet megvenni. Akkor nálunk miért kerül 2000 Ft-ba? Szerintem az 1500 Ft lene a max, ami elfogadható (pl.Árnybíró).

Persze tudom hogy itt arról van szó, hogy vagy megveszem innen magyarul, vagy máshonnan úgy sem tudom és inkább kifizetek érte egy kicsit több pénzt, mint amit gondolnék.

Én lassan 2 éve amerikai rendeléseken élek és a legkedvezőbb beszerzénél is 220 ft/dollárban tudok rendelni egy könyvesboltban. Akkor éri meg mondjuk e-bay-en, ha sokat rendelsz, mert a postaköltség elviszi az ember gatyáját is. Ráadásul nem kell bemutatnom a magyar posta hibáit...
Japánból rendelni csábító, de ahhoz meg kell tanulni egy nem is oly egyszerű írásrendszert is. 2000 nagyon is reális. 1-2 év múlva fel sem fog tűnni. Ma sem kapsz érte sokmindent: 2 mozijegy, 2 mekimenü, nagyobbaknak 4 doboz cigi.
Valőszínű te még nem próbáltál külföldről beszerezni mangákat, azért sokallod.