beküldve: 2007-04-23 15:06:27
(#11) Válasz Hanon (#10) üzenetére
scarcrow
[ Rászokóban ]
Akkor legyél szíves és vedd azt a fáradtságot és bontsd ki azokat a szálakat,mert én már egy másik fórumon ezt megtettem egy kedves idősebb segítővel és hát..valami bibliai utalásokig vittük a dolgot ahol ugye ifjú illumintáus lévén meguntam a dolgot


Ha nem kötelező akkor inkább kihagynám. Majd talán 1* de pillanatnyilag van jópár másik ainke ami jobban izgatja a fantáziámat. Az előzőekben csak arra akartam rávilágítani hogy rengeteg olyan film, műtárgy.stb.. van ami első második sőt néha még nagyon sokadik látásra is érthetetlen. De ez nem egyenlő azzal hogy értéktelen is. Megint lynch-el példálózok de úgyvélem őt legaláb sokan ismerik. Szóval a Mulholland Drive c. filmjére sokan azt mondják hogy nem érthető. Pedig igen. Nekem kb 20*i megnézés (ebből 2* jelentről jelenetre gyakran visszatekerve keresgélve) és jópárszáz oldal elolvasása után sikerült nagyából összeraknom egy értelmezési lehetőséget. valószínű angel's egg estében is ugyan ez lehet a helyzet. nagyobb energiabefektetést igényel a nézőtől és feltételez bizonyos előzetes ismeretet jónéhány témakörben. De ugyan ez elmondható akár a GITS kapcsán is. Pl innocence egyik alapvető olvasmánya az elveszett paradicsom... Ugyan a film értelmezhető a könyv ismerete nélkül is de elveszít egy jelentéstartalmi réteget. De ugyan ez van az első rész esetében is a szent pál idézetnél... Szóval semmi nem az aminek látszik...
 
"Plombáld le a múltat. Én is leleplombáltam. Mert Úgy folyik, rajtad keresztűl az élet. És megaksztja majd a vízórádat, a vízkő, mert az nálad keményebb."