beküldve: 2008-04-29 17:31:27
(#174) Válasz Kiss Aki (#170) üzenetére
Elnar
[ Megszállott ]
és 3 fokozatból áll? Szal az ha jól számolom, 36 alkalom... az se vmi sok.. *nem elégszik meg semmivel* XD.. nah jól van, amúgy ez most engem is lelombozott, hogy ennyian tudnak/tanulnak japánul, pedig állítólag rohadt nehéz nyelv... mármint gondolom, akik ott élnek megtanulják, de még ki az a sok ember, aki erre vetemedik? A végén megtanulok penrhynül... =(


Nehéznek nehéz, de könnyebb mint egy kínai ahol még a hangsúly se mindegy. Sőt, nekem könnyebben megy az angolnál, mert ott 3 sor a szabály és 3 oldal a kivétel... Öszetett nyelv, az biztos. De logikus.



Elnar, barátom, ejj de jó téged itt is felfedezni... végre. Te hol tartasz a japánban? Ha gondolod szívesen segítek - ilyenek a barátok - meg valahogy a japán wördöt is majd megpróbálhatom elküldeni neked, ha a laptopom már okés lesz és visszaállítottam az adatokat rajta...

de addig is...Nana korobi ya oki.


Hát igen, újabban erre is járok :)
Nem lehet meghatározni, hol tartok. Teljesen más /saját/ rendszer szerint tanulok, a vizuális memóriám miatt:
Eddig átfutottam az egészet ami a japánpelceken fennt van, hogy a nyelvtan valamennyire tiszta legyen. Most még hiraganázok csak, mert lassan tanulok, de hosszútávra. /Pl a hiraganákat egyszerű 2-3 szótagos szavak képének megjegyzésével "égetem" az agyamba/. Amit nem értek és magamtól szótárazom ki, mindig azok a szavak maradnak meg legjobban. Tehát kb 2 óra intenzív tanulás után belevágtam magam egy japán oldalba Több okból is: igaz, fogalmam sincs mi van leírva, de az agyam már hozzászokik a magyartól legidegenebb "wa" - felépítésű mondatokhoz

Ami egyeltalán nem egyedülálló, mert az egyiptomi nagyon hasonlít szerkezetében

Másrészt meg kell szoknom a szóköz nélküli írásmódot //Ómájngott!//. És ha pár szót is megértek, már sikerélményem van ^^. A jelekből is azok maradnak jól, amire utólag keresek rá.

amúgy is, szerintem a szavak+nyelvtan féle tanítás hülyeség. Példamondatokat tanulok, amikből megértem a nyelvtant. Persze ez csak a logikus nyelveknél működik, az angolnál pl nem...

 
"when you do things right, people won't be sure you've done anything at all"