beküldve: 2007-03-11 08:32:33
(#3)
Parthenias
[ Gyalog ]
Csatlakozva az előttem szólóhoz: se szeri, se száma a nagyon klassz mangáknak, de:
Mivel szerintem (egyelőre ) nem a legismertebb műfaj, szerintem olyan mangákat kellene előzör kiadni, amik vagy nagyon szépek, jól megformáltak (gondolok itt erősen Yuki Kaori munkáira), vagy szert tettek itthon már némi népszerűségre (Inu Yasha pl.), hogy megnyerje a nagyérdeműt. A történetekre is érdemes volna hangsúlyt fektetni, azok is szerezhetnek egy-két rajongót, ha nagyon üzleti fejjel gondolkozom. Ha a látványos, és/vagy fordulatos képek és események megragadtak a népek fejében, utána lehetne kiadni a nagy klasszikusokat, mint az Excel Saga akár, vagy a Naruto, vagy akármi.
(Ha személyes véleményt is mondhatok, akkor a Fullmetal Alchemist-et szívesen látnám a polcokon magyarul.)
Ja: Ami még nem volna rossz szerintem: a kül. csatornákon ment animéket mangában kiadni: Cowboy Bepop, Fumoffu...
Lehetne ez a megoldás pl azoknak, akik nem érnek rá megnézni (Későn kezdődnek nagyon az A+-on, és a lényegi célközönségnek másnap iskola van ált.), és nyújtana egy olyan megnyugvást az elfoglaltaknak a manga, hogy "Akkor olvasom tovább és olyan tempóban, ahogy nekem tetszik, nem köt az adásidő."
Ezt gondolom így elsőre, és elnézést a hosszú hozzászólásért.
 
"Félünk tisztán látni, és félünk, hogy tisztán látnak minket."