beküldve: 2008-06-13 07:35:55
(#1232)
Gilgamesh
[ Új arc ]
Üdv-üdv.

Kedden sikerült megvennem az Árnybíró 1-6-ot - irgalmatlan szerencsém volt, hogy az első és egyetlen útbaejtett Alexandrában mindjárt ott sorakozott a polcon az összes kötet. Igazság szerint nem is nagyon terveztem elkezdeni ezt a sorozatot, hisz hosszú, drága, nem közismert, későn kapcsolódom be a beszerzésbe, koreai népmesés, nincs hová pakolni, anyámkínja... de most már egészen örülök, hogy rávettem magam, illetve rávettek/rávettetek itt a neten. Ez a hat kötet egyéb teendőim és kínos olvasói maximalizmusom miatt eltart majd nekem egy-másfél hétig is, még csak az elsőn vagyok túl. (Főleg a képregényekkel haladok csigabigán, mert legtöbbször irreálisan drágának találom őket, próbálom hát fillérenként kiélvezni a tartalmat. ) Nagyon kellemesen csalódtam benne, egyrészt mert eddig a sztorik inkább csavarosságukkal, ötletességükkel tudtak megfogni, mintsem az ordibálós-téridőmegfagyós eksönökkel, másrészt jóval kevésbé infantilis az egész, mint amitől tartottam. És hősünk (sőt hősnőnk) is annyira anti~, hogy azt csak bírni lehet. Bízom benne, hogy a következőkben is visszaköszön mindez, mert eddig totálisan meg vagyok véve az Árnybíróval. Nem tudom, hogy pontosan miért ezt a sorozatot hoztátok be először, mindenesetre hátbaveregetve gratulálok hozzá (meg hogy sikeresnek bizonyult).

Na most jöhet a 2. kötet. Csak aztán nehogy vissza kelljen szívnom mindent..
 
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2008-06-13 07:40:02