beküldve: 2008-07-23 20:57:20
(#548) Válasz .., (#546) üzenetére
alister
[ True mangafan ]
Én is ide találtam

Nem kell megijedni, rövid leszek. Magamhoz képest XD


Á, dehogy kussollak le, csak jelezni akartam, hogy itt vérre megy a harc


Harc? Vérre? Ugyan, kérlek...



Horsee: "Rácáfolnék a "magyaros átírással jobban fogy, a kiadónak hepburn-nel nem éri meg" érvre."
Izé, ez ugyan egy huszadrangú, "sokadikasorban" érv volt már annó is, de oké, legyen nektek egy. És?

Ezt most komolyan kérdezem, nem kötekedésből: a népszerűség ugye még mindig nem minőségi kategória...



Nagashi: "Viszont régi rajongóknak biztos rohadtul nem fűllik a foga hogy kedvenceik neve annyi év után ,,magyarosak legyenek, és mindegyik nevet kész hányásos-cseresznyelekváros ideggörcs legyen kimondani."
Ezt rajongója válogatja. Persze a megszokás nagy úr, de azért van, aki képes felülemelkedni ezen. Ja, és kiejteni mindig ugyanúgy kell, átírástól függetlenül... ;)

"A fórumon egyértelműen és sokan örülnek neki, hogy hepburn átírásos."
Hányan örülnek a Hepburn-átírásnak és hányan veszik a kiadványt? Mert tulajdonképpen ez a lényeg...

"És a magyarosított nevek sem könnyebben kiejthetőbbek, vagy közelítenek jobban a helyes kiejtéshez, mint a hepburn.
Na, mi lesz? Háborút xD "
1. De ;)

magyaroknak, persze


2. Ne reménykedj...

Mariko: "Aki ugye kiad 700 Ft-ot egy animével, mangával foglalkozó újsárga, az már fan, és ők inkább a hepburnt szeretik, szóval ez nem érv."
Én elő is fizettem a Mondóra, a Hepburntől egy magyar kiadványban lábrázást kapok, és nem tudom, fan vagyok-e... XD
Jajj nekem!

Én kis sztereotípia törő, én...

 
"A napra lehet nézni, de nem egészséges."