beküldve: 2008-07-23 21:03:05
(#81) Válasz Csaba (#76) üzenetére
Horsee
[ Megszállott ]
Horsee, csak röviden:
- Kis kiadó vagyunk, nagyon-nagyon messze a közepes mérettől. Az Ulpius, az Európa, stb - ők a közepes kiadók.

Hazai mangakiadók körében szerintem igenis már közepesnek számítotok. De ez nagyon relatív, és igazából nem is érdekes.

- Amíg kevés kiadvány van, gyorsan jönnek. Amikor sok, ritkábban. Mondom, elönthetnénk a piacot, de mi értelme lenne? Nincs mindenkinek havi 20ezer forintja mangára. Ha kéthavonta jönne a Naruto, Kensin, Árnybíró, Nana stb. sokan behozhatatlanul lemaradnának. Meg kell találni a helyes arányt. Nem mondom, hogy ez az, de ennek semmi köze az esetleges csúszásokhoz.

Kis piac vagyunk, ez tény, de ma már csak nagyon kevés ember van, aki az összes hazai mangát megveszi. Nyilvánvalóan sokan csak pár címet vesznek meg, kiadók szerint is. 20ezer forintot valóban nagyon kevesen adnak ki, és azt hiszem, hogy a kiadás gyorsításával se kéne ennyit kiadnia senkinek. Később talán, szerintem még nem.

- Az, hogy a DV kéthavonta ad ki egy kötetet, számunkra semmit sem jelent. Nem fogunk mennyiségi versenybe szállni.

Ez nem versenyre megy, csak azt mondom, hogy a kéthavi ütem még lehet ideális. A Berserk és az Angyalok menedéke jól példázza ezt.

- Van fontossági sorrend, még ha nem is nyilvánvaló. De előbb-utóbb az lesz.

Úgy legyen!

- A licenszeink nem elsietettek, most volt itt az idejük. Olyan utakat nyitottak meg, amik ugyan még nem publikusak, de még nyugatabbra is egyedülálló dolgokat/projekteket tudunk most elindítani.

Ez gondolom jót jelent, úgyhogy kíváncsian várom, mit is takar ez pontosan.

- Van új munkaerő. Nagyszerűen dolgoznak, de gyakran kell rám várniuk, mert felelős kiadóként mindenen át akarom magam rágni.

Ennek viszont örülök. Ezen álláspontod érhető, próbálj több időt rászánni.

Szerk.: szóismétlést javítottam.
 
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2008-07-23 21:06:43