beküldve: 2008-08-06 20:02:33
(#263)
scarcrow
[ Rászokóban ]
Mivel úgy vélem inkább ide illik...

Légyszi ez esetben mond már meg nekem hogy mi is az a mozzanat ami annyival magasabb rendű művészetté emeli a mangát mint adott esetben egy filmet. Egy film elkészítése lényegesen bonyolultabb folyamat mint egy képregényé ezért is igényel több embert. Igazad lehet amúgy... filmekeben nincsenek gyors cselekménysorok és a képeket nem kell összeilleszteni úgy hogy azok jelentéssel bírjanak... az csak úgy magától lesz... És azért ilyen csúnya közhelyekkel nem kéne leírni a nem ázsiai képregényeket... a képek kidolgozottsága és komponálása csak egy része a képregény egészének... azért még jó pár dolog kell ahoz hogy kielentsük hogy valóban művészi produktum jött létre...

És köhöm... azért vannak olyan elemek melyek folyamatos ismétlődése azért igen is az eredetiség hiányának tudható be... csak hogy az általam feldobott példánál maradjak... bleach... adott ugye egy fiatal félig meddig outsider főhős (ilyet azért már eddig is láttunk pár helyen) akiről kiderül hogy végülis ő a kiválasztott (ismerős) majd el kell mennie megmenteni a hercegnőt (és még a vártorony is megvan... jajj de szép) közben újabb és újabb ellenfelek érkeznek akik első ránézésre mindig erősebbek a főhősnél de aztán pár nap edzés és a jól végzett munka meghozza gyümölcsét... na lássuk be hogy ez azért hosszú távon baromi unalmas (jó valóban vannak változások is hiszen nem lehet mindig ugyan azért harcolni így a katalizátor időröl időre változik) és akkor még nem mentem pele abba a rengeteg átgondolatlanságba és paradoxba amit a sorozat tartalmaz...

Itt a kreativitást taglaló résznél azért nem tudok normális választ adni mivel én jelen esetben csak egy példát hoztam... arra úgy vélem feleltem is... nincs szó többesszámról és egyebekről... azt egy percig sem álítottam hogy minden mangának ugyan az a hibája... de gondolom ezt te se gondoltad komolyan...
 
"Plombáld le a múltat. Én is leleplombáltam. Mert Úgy folyik, rajtad keresztűl az élet. És megaksztja majd a vízórádat, a vízkő, mert az nálad keményebb."