beküldve: 2008-08-20 14:33:24
(#390)
kuszilagopagos
[ Gyalog ]
Egész jók ezek az oldalak, bár kinagyítva olyan, mintha egy festmény ecsetvonásait vizslatnám nagyítóval. :)
Szóval az arcok profiljai bájosak, egyszerűek, a kontúrokkal sincs sok gond szerintem. :)
Ami viszont nem csak nálad, hanem úgy egészében feltűnt, hogy miért kell jobbról balra olvasható mangát készíteni?!
Mi indokolja? Ezt mondjátok már el nekem ,mert még nem hallottam épkézláb öteletet erre.
Japánban készülnek így a könyvek, csupán azért vannak jobbról balra olvasható mangák, mert az eredetit vesszük át.
Mi magyarok vagyunk, balról jobbra írunk olvasunk, az itt készülő képregény pedig szintén magyar ugyebár.
Az amerikai Dark Horsenál van egy csomó mangára hajazó rajzstílusú képregény, de mindegyik balról jobbra olvasandó, nem véletlenül.
A nemrég megjelen Erő című füzetnél sem értettem ezt, és sok helyen említik ezt mások is, hogy nem érthető a koncepció ebben. És igazuk van.
Elmondhatja magáról a csajszi, hogy az országban elsőként publikált ilyen olvasási irányú képregényt, na bumm. Ő sem tudta pontosan megfogalmazni, hogy miért is csinálta így.
Szóval? :)