beküldve: 2008-09-15 17:46:59
(#283) Válasz Milady (#282) üzenetére
scarcrow
[ Rászokóban ]
Nekem képzavar... szóval éppen azt próbáltam alátamasztani hogy a vers és a szöveggel is rendelkező zene igenis összehasonlítható... akkor most miért vagyok rákattanva a különbségére???

Ha végigolvastad az előzményeket akkor szerintem számodra is kiderült hogy az egész műsor onnan indult hogy le mertem írni hogy én jobban örülnék ha a következő megjelenések esetleg a kicsit érettebb korosztályt céloznák. Röviden ennyi... Öreg vagyok én már ahhoz hogy attól legyen merevedésem hogy 15-16 éves kétdimenziós karakterek túlméretezett bökőkkel rohangálnak és megmentik a világot... És még csak nem is az a problémám hogy ilyesmi dolgok megjelennek... csak az arányt tartom kissé túlzónak....
A karakterek milyét???? színességét??? ugye ez csak vicc akart lenni??? Na jó nem akarok bunkó lenni... Egyszerűen csak az van hogy van némi kritikai hozzá állásom a dolgokhoz és ha a személyes érzelmeket félretéve megvizsgálod ezen drágalátos sorozatot akkor rá kell hogy ébredj hogy 1000 sebből vérzik... ennyi... És nem azért nehéz filmet csinálni mert minden le van konkretizálva.... ez teljes hülyeség (lsd pl Kubrick Lolita-ját vagy éppen a Mechanikus Narancsot...) Nagyon sok féle képpen lehet adaptálni egy irodalmi művet... van aki szabadabban kezeli mint a fenti 2 példa is mutatja és van aki a minél inkább próbál hű maradni az eredeti műhöz (ezzel csak az a baj hogy ilyenkor szinte elveszik a rendező egyénisége a filmből). A gyűrűk ura is lehetett volna teljesen szöveghű de érdekel hogy akkor is megnézted volna a filmet ha a fele nem áll másból csak a táj bemutatásából szép komótos hosszúbeállításokkal...
 
"Plombáld le a múltat. Én is leleplombáltam. Mert Úgy folyik, rajtad keresztűl az élet. És megaksztja majd a vízórádat, a vízkő, mert az nálad keményebb."