beküldve: 2008-10-13 15:40:40
(#131)
Elnar
[ Megszállott ]
Csókolom-konicsiva-akármi!

Bejöttem ide is...
Osztom Yaone véleményét: először realisztikusan kell megtanulni rajzolni /nálam még csak folyamatban van.../
How to draw hogyishívják. Nemá. Inkább Barcsay... Tény, az nem két fillér. De mindenképp vmi komolyabb cumó kéne. Pl: Grundlagen der Zeichnung. /sajnos nekem csak egy kötet van/ És én még mindig a manuális módszert javasolnám. Tudom, maradi vagyok.
Én sosem tanultam kifejezetten mangát rajzolni. /bár tény, hogy anno az emberábrázolási alapomat olyan tizenix évesen a DragonBall adta...^^/ Később viszont egyszerűen a valós ábrázolást kezdtem lebutítani vonalas ábrázolásra. Meg a különféle stílusokból átveszek ezt-azt, ami tetszik. És sraffozni is meg kell tanulni, ami nem is könnyű. Színes képet meg szerintem csak az akarjon csinálni, aki ismeri a színek világát /Mond neki valamit az hogy 7 színkontraszt, additív-szubtraktív keverés, coloroid rendszer, színkör, meg ilyenek/. addig ne azon filózzon valaki hogy mivel színezzen. Ja igen, és kompozíció szerkesztést sem árt ha tanul az illető. Meg ugye sztori, khm. Úgy tudom, a manga egyik lényege hogy a cselekményen van a hangsúly./Mellesleg nem akárhogy van megrajzolva/

//Yaonéra a fentiek nem vonatkoznak, ő az Aires-szel kiütötte a biztosítékot ^^//

Tinta, eszköz témában én a Rotring Isograph-ra esküszöm. Ezt használjuk műszaki rajzokhoz is. Koppfekete tintája van, és mindegyikkel úgy lehet rajzolni, hogy nyomtatottnak látszik. Viszont ez is ezres nagyságrend /0,1-es: 4-5000/
Ja igen: dipára rajzolok. A szokásosnál egyenletesebb/simább>>> ;drágább műszaki karton. 15-20 HUF/A4. Ezen tényleg semmi széle nincs a tus vonalaknak.


Gomennaszáj, ha sok/k/ volt.
 
"when you do things right, people won't be sure you've done anything at all"
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2008-10-13 15:43:53