beküldve: 2008-11-04 22:41:44
(#3743) Válasz buzifaszvagyok (#3741) üzenetére
..,
[ True mangafan ]
Nálunk nem biztos, hogy megengedik majd, hogy ne járjak be órára. Pedig jó lenne, mert már 3 éve nem tanultam semmi újat suliban.

Amúgy én és a nyelvtanulás szinte egy fogalom vagyunk:
4-5 évesen kezdtem el angolul tanulni, persze akkor egy csomó évet csak szókincset fejlesztve, lötyögve. Aztán 3-ban elkezdtem a németet suliban. 7-ben felvételiztem tagozatra, ahol az angol a kötelező, szóval most azt tanulom. Emellett hagyomány, hogy a spec. mat.-osok franciát tanulnak 9-től. Tehát az évben elkezdtem azt is.
7-ben belekezdtem a japánba is, de a különangol és különnémet mellett nem nagyon volt rá időm.
Úgy volt, hogy amint betöltöm a 14-et, megyek nyelvvizsgázni angolból, de nyáron lekéstem a jelentkezési határidőt, szóval most szophatok suliidőben. Ráadásul a szóbelimet nov. 21-ére rakták, ami köztudottan a te névnapod, az én szülinapom, az és gólyaelőadásom (ahol én vagyok a narrátor) napja. De sikeresen előrehoztuk 15-ére, szóval no problem.

Ja és mindemellett egy picit tudok olaszul, és persze szükség esetén Goa'uldul is tudok segítségért kiáltani.