beküldve: 2008-12-03 22:42:25
(#4869) Válasz SötétOldal (#4868) üzenetére
..,
[ True mangafan ]
Vigyázat, hosszabb fejtegetés következik!!!

Én jól szórakoztam a film első felén. Ledger zseniális volt. A második fele nem volt nagy szám, csak tele volt akcióval. Mondjuk itt is volt néhány jó pillanat, pl. mikor Joker egy olyan kamionban volt, amire az volt ráírva, hogy "Laughter is the best medicine.", de elé volt firkantva egy "S" betű és így eléggé humoros volt.
Hogy Ledger megérdemelné a posztumusz Oscar-díjat? Nagyon nagyot alakított., de szerintem ez azért túlzás.
Most következik egy kicsit objektívebb "elemzés". Féleség.
Jómagam láttam az összes Batman filmet, a legelső kivételével, ugyanis az 1966-os Batman-adaptáció Adam Westtel a főszerepben, olyan komolytalan, hogy csak felesleges időpocsékolás. A gumicápa-jelenet meg a filmtörténet legkínosabb 5 perce. Na mindegy, most nem ez a lényeg.
A Batman, Batman Returns, Batman Forever és a Batman & Robin még mindig egy "bohókásabb" stílusú adaptáció volt.
És jött 2005-ben Nolan ígéretes filmje, a Batman: Kezdődik. (Ez az, ami sokak szerint jó, de én majdnem elaludtam rajta, a végét már inkább meg sem néztem.)
Ez és a Dark Knight egy sokkal sötétebb (nem félreérteni) Batmanről szól. Viszont ennek a kettőnek vajmi kevés köze van a képregényhez, ami engem zavar. Joker tök más, mint a képregénybeli. Mondjuk attól még jó, de más. Na jó, ez szubjektívre sikeredett.
Legjobb Batman filmek: Batman, Batman Returns és a Dark Knight
Amit viszont egyik film se tud pótolni, annyira, de annyira hangulatos, az a Batman: Year One.
Ezt mindenkinek el kell olvasnia egyszer az életében. "Legkedvencebb" képregényem.

Ja, és NE nézzétek szinkronnal a Dark Knightot.

Elnézést, ha nem voltak eléggé összeszedettek a gondolataim, de már késő van az ilyesmihez.