beküldve: 2009-01-09 21:38:36
(#1672) Válasz wakka (#1669) üzenetére
Mariko
[ Megszállott ]
Tite Kubo "egyéni" stílusának degradálására sajna nem sok nyomot találtam, talán mert még nem olvastam annyit belőle (csak a legutolsót és az első akárhányat néztem át), de ha te mondod akkor ámen. Szerintem az idő múlásával az egyszerüsödés helyett inkább a tisztulást kellene használni- szerintem.

Pedig pont elég megnézni az első fejezetet és az utolsót. Csak a karakterek arcvonásaira kell nézni és máris szembetűnő lesz a változás. Az elején elég szögletes vonásokat rajzolt a szereplőknek a mangaka, mára viszont a szögletek eltűntek, az arcok megnyúltak, oválisabbak lettek, kevesebb vonallal rajzolja őket, de a hátterek és a tónusok is egyszerűsödtek. Nem azt mondom, hogy az új stílus ronda, de a régi egyedibb volt és kevésbé hasonlított a többi SJ manga dizájnjához.
Mondjuk ez nem csak Kubóra érvényes, mert ugyanez megfigyelhető a Kenshinnél és a Gintamánál is.

Más mangakáknál is észrevehető persze stílusbeli változás, de pl. Minekura Kazuya az idő múlásával inkább több vonalat használt, mint kevesebbet.
 
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-01-09 21:39:21