beküldve: 2009-01-20 01:11:23
(#36) Válasz Kiss Aki (#35) üzenetére
Elnar
[ Megszállott ]

te ezt én frankón nem vágom, úgyhogy kifejtenéd bűvebben? Aszem te nem arra, gondolsz amire én, hogy a csigalépcső valami szerepjáték... (Aki hüjén néz...)


Majd én, úgyis szakmai:

Amúgy biztosan szerepjátékról van szó


A csigalépcsőről tudni kell, hogy nem közlekedő hanem védelmi építmény. Ugyanis: mindig balra tekeredik. Ebből két dolog következik. 1, aki támad /és megy fölfelé/, nem tudja rendesen mozgatni a /valószínűleg/ jobbkezes kardját, és emiatt bentebb kényszerül a faltól, ahol viszont a lépcsőfokok keskenyebbek, így viszont állni nem bír rendesen. 2, aki véd, az tudja forgatni a fegyvert rendesen, kintebb áll, tehát stabilabb, ráadásul még magasabbról is támad. Kb mintha dupla olyan erős lenne, mint valójában. Mindez kardra igaz. Képzeld el, egy 1,70-es bottal mennyire "könnyedén" lehet harcolni.

Bár amennyire jól tudom, ez arab találmány, és Japánba csak a XIX. században jutott el.

Gyakorló kardosként a kardszidó postot inkább meg sem láttam... A lándzsáról meg csak annyit hogy az összes szálfegyver előnyben van a közelharci fegyverekkel szemben ameddig van hely használni. //Ezért kell a lándzsást bekergetni az erdőbe//


 
"when you do things right, people won't be sure you've done anything at all"
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-01-20 01:20:50