beküldve: 2007-07-22 14:27:39
(#1)
Daimoon
[ Megszállott ]
Hm...TCG... Mi is az a TCG? Egy rövidítés...Jelentése: Trading Card Game, avagy gyűjtögetős kártyajáték. Országunkban a 80-as 90-es évekre vezethető vissza a hagyománya. Egy tipikus olyan dolog, amit gyerekek, és felnőttek egyaránt szeretnek ( máramelyik)... Az egész ott kezdődött, hogy bombaként robbant be az országba a Pokémon-TCG. Akkoriban nagy sikere volt, amit a mai napig megőrzött. Egyszerű szabályok jellemzik, ezért lett sokak kedvence. A Pokémon egyeduradalma hamarosan megszűnt, ugyanis új kártyák érkeztek a színre TCG néven. Ilyen például a Yu-Gi-Oh. Erről a játékról annyit, hogy sokat vesztett az értékéből, mivel minden gyerek Obeliszk The Tormentorokkal rohangált az utcán, a sok hamisított példány miatt, amit szinte minden kínai üzletben 200 forintért árultak... Kedvenc kártyáim közé tartozik a Star Wars ( ami annyira jóra sikeredett, hogy nagyon) sajnos ez nem terjedt el az országban, csupán egy-két Fantasyboltban beszerezhető. Mivel nagy animés vagyok, említést érdemel a Naruto, És a FMA TCG-változata. Kidolgozott lapok, egyszerű szabályok, izgalmas játékmenet...
Ha valaki kedvet kapott volna, mindezekután egy van hátra: Hogy megemlítsem az árakat.( az eredetiről beszélek)
A FMA alappaklit 1500 ft ért vettem...
A 2 Naruto alapcsomagot külön-külön 2990-ért..(kicsit mérges lettem, ahogy megláttam a Holdfényteamnél a leárazást...Ha vártam volna egy kicsit, akkor 3000-ért veszem meg a kettőt)
Egy kiegészítő bármelyik kártyából 350- 1500-ft-ig terjed ( de van olyan, ami többe kerül...)

Ha kedvet kaptál, vagy kérdésed van, Vagy simán szereted a TCG-t, akkor írj!
 
Én voltam a Kék Trollféleség a Sakuraconon xD =)