beküldve: 2009-07-21 09:31:01
(#317)
Dark-san
[ Addiktgyanús ]
Bezsákoltam a Grimm manga második kötetét. Már az első kötet után az volt a véleményem, hogy ez az egyik legjobb manga, ami valaha megjelent. Ishiyama Kei nagyon jól tudja ötvözni a régi Grimm mesék hangulatát a mangákéval, így elég formabontó, de az eredetihez nagyjából hű, a hangulatát átadó művek születtek. Remélem lesz még folytatás, jó újraolvasni kiskorom nagy kedvenceit.
Red Garden: ez is roppant megtetszett, bár nekem elég rövidnek tűnt az első kötet, de lehet, hogy csak azért, mert annyira lefoglalt, hogy le sem tettem, amíg nem végeztem vele. A rajzok nekem nagyon tetszek, a történet is elég érdekesnek tűnik, a karakterek szvsz nem sablonosak. Csak négy kötetes, tehát ideális, nem túl hosszú, nem is oneshot. Mondjuk túl sokat nem lehetett még az első kötetből megtudni, de alapból jó, ha van egy kissé misztikus, de azért sokat sejtető felvezető. Gondolom a viszonylagos rövidsége miatt elég pörgős lesz a sztori. Kíváncsian várom a folytatást. Végre hosszú idő után egy igazán érdekes manga is megjelent idehaza.
 
Az optimista azt hiszi, a létező világok legjobbikában élünk. A pesszimista attól fél, hogy csakugyan abban élünk.