beküldve: 2009-09-11 22:13:31
(#1085) Válasz Elhaym (#1081) üzenetére
alister
[ True mangafan ]
Ilyenre azért nem tér ki a könyv. Idős nénik nem járnak éjszakai szórakozóhelyekre, ami tele van gyilkosokkal, drogdílerekkel, prostikkal stb.

Ó, te még nem ismered az elbűvölő Mrs. Price-t vagy Mrs. Jane Crispin-t...

a legtöbb fan 20 év feletti

Erről van valami felmérés?

De akik több évet éltek azok azért bekattantak. Pl hidegvérű gyilkos vagy drog függő lett stb.

Ez szerintem korrekt (bár a vérivás kényszere mellé még egy függőség... halmozottan hátrányos helyzetű powa XD )

vagy már régen belesétált a hajnalba
6. kötetben pont van olyan szereplő aki ezt akarja tenni.

Hm... lehet, hogy adni kéne egy esélyt ennek a sorozatnak?

Most már egyre jobban érdekel, hogy akkor mégis milyen véren élnek... egymásén?
Igen, de ellenkező nemből. Fiúk lányokból isznak, lányok fiúkból.

Ez szerintem jelentősen csökkenti a vámpírok idegenszerűségét, ami olyan hátborzongatóvá teszi őket, és olyan alapvetően átdefiniálja az értelmezésüket és a szerepüket, hogy kérdéses, hogy van-e értelme őket vámpírnak nevezni.

De pl ott van Kleypas . Neki még romantikus-könyv-klisékből is sikerül (különösen az emlékezet-kiesést tartom nevetségesnek, hihetetlen fordulatnak) szuper könyveket írnia!

Nem azt mondom, hogy klisékből nem lehet jót írni - csak nagyon nehéz.

vámpírok vérivó hullák!
Klisés lenne ha mindig így lenne. Vérívás alap, de hullának nem kell lennie.

Ebben nem értünk egyet.
Szerintem a farkasember képes farkassá változni, a démonok gonoszak, a western-hős meghalnak vagy ellovagolnak a naplementébe, és a vámpírok járkáló, beszélő, vérivó hullák.

Aki nem öregszik, nem hal meg, mellékesen vért iszik, de sír, böfög, él és gyereket nemz, az nem vámpír, hanem perverz ízlésű halhatatlan.

És szerintem ezek nem klisék, hanem a fogalom definíciószerű elemei, amiktől az adott lény az, ami. Ha ezek hiányoznak, az valami más.

Vámpírnők azért vannak, hogy utódok szülessenek.

Neeeeeeee....

Hulláknak ott vannak az élőhalottak. :)

Mert a vámpír micsoda? Fényérzékeny élőlény?

Nezumi: Bezony, LLL jó író, bár a legjobbnak azért nem nevezném.

Elnar: "Nem szalvatór. Sokkal jobb."
Ez mondjuk nem nehéz...
 
"A napra lehet nézni, de nem egészséges."
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-09-11 22:14:13