beküldve: 2009-10-15 21:18:56
(#2573)
Fiszi
[ Megszállott ]
Rudi: neked is nov. 16-án van a szülinapod????? Ojééé! Akkor nemcsak nekem meg a kétéves öcsémnek meg egy vot osztáytársamnak......

Saiya-jin: nem tudom, pontosan hogy volt a kérdésed, de íme egy tnács: ha számítógépen akarsz rajzolni, igen hasznos egy digitalizáló tábla (ez a hivatalos neve, Saturnban lehet kapni, gondolkom máshol is, 10 ezer fölött....) Nem muszáj a legnagyobb méretűt, mert úgyis a képernyőt fogod közben nézni, ez gyakorlatilag egy egér formájú toll ,ami egy kemény lapon fut.
Aztán kell egy rajzprogram. ha van Photoshop-od vagy Painter-ed (amit én nem tok használni XD), akkor az jó, tudok neked sok jó tutorialt mutatni hozzájuk (angolul), vagy letöltöd az ingyenes Gimp-et, ami van olyan jó, mint a PS (én is azt használom kb fél éve).
A körvonalakat rajzolhatod géppel, de ha kézzel csinálod és beszkenneled, az is jó. És kérdezz nyugodtan, nekem csomó időbe telt, míg rájöttem, hogy klehet a "kezes" körvonalat áttetszővé tenni, hogy alá színezhessek....
 
Jigsaw azért a kedvenc sorozatgyilkosunk, mert egy megleckéztetős móka kedvéért képes fölvásárolni a fél Praktikert.
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-10-15 21:23:22