beküldve: 2009-10-28 20:34:51
(#2653) Válasz Ewy-chan (#2648) üzenetére
Sen17
[ Addiktgyanús ]


Pl. ha vmit rajzoltam papírra, alá tudnám tenni mert valamennyire átlátszik ez a valami és átmásolom? Vagy hol látom azt, hogy mit rajzoltam? Elég fura lenne ha rajzolnék a táblára, azon semmi nem látszik csak a képernyőn hogy mit műveltem éppen...^^'



Igazából van olyan tábla is, amire ténylegesen rá tudod rakni a rajzod és úgy átrajzolni (ilyennel játszottam először egy barátomnál) ott egy vékony le-föl hajtós fólia alá kellett csúsztatni a lapot aztán azt lehetett átrajzolni. Ez a fajta tábla valószínűleg könnyebb azoknak, akik nehezen dolgoznak úgy, hogy a kezük nem arra jár, mint a szemük Meg talán gyorsabb is, viszont a nyomásérzékenység macerásabb két plusz rétegen keresztül.

Ha sima tábláról van szó, akkor az én módszerem, hogy beszkennelem a cerkás skiccet, megnyiton PS-ben, mint háttérréteg, nyomok rá egy szimpla fehér layert (ezt kilövöm addig, amíg rajzolok) és ez fölött átrajzolom egy új rétegen a skiccet. Ha kész csak benyomom a fehér hátteret, és tádááám máris csak a szép tiszta lineart marad (a DA galériámban találhatsz ilyen módon készült képeket [Link]

De egyébként a vonalrajzaidat (meg úgy minden mást is) meg tudsz csinálni tábla nélkül. Persze a színezéshez meg pl a Manga studiohoz nagyon praktikus és kényelmes a digitábla, de lineartolni kifejezetten jobb kézzel. Gyorsabb, kényelmesebb, egyszerűbb.
 
We've been dreaming But who can deny, It's the best way of living Between the truth and the lies.