beküldve: 2008-05-22 17:24:52
(#416) Válasz alister (#414) üzenetére
Mystra
[ Új arc ]
Nem először látom ezt érvként, de alátámasztani még nem sikerült...


Ahogy nektek sem, miért lenne nekem jó a magyar.

De sajnos az ember már csak ilyen, megismer valamit, aztán többre és többre vágyik. Persze, vannak kivételek, akik szeretnek leragadni a - nekik talán - kényelmesebb és "esztétikusabb" magyarítgatásnál. Ezért is pezseg ez a fórum

Hm, a pejorizáló távkiértékelés megvolt, most esetleg láthatnék valamit, ami legalább távolról hasonlít az objektív érvekre?


A MHSz-n, a gondold átokon és relevancián kívül van objektív érved a magyar átírással kapcsolatban?

Félreértés ne essék, nem szeretem én "a zUSA" tenyészetét (sem). Nem az Egyesült Államok vagy Anglia pártján állok, egész egyszerűen csak jobban átgondoltnak találom azt a rendszert. Hogy miért? Offon kívül.



Azért találom jobbnak a Hepburnt, mert a magyarban sok a köztes hangzó. Míg itt a "chan" csanként és csánként is szerepel - megjegyzem lehetne akár csen is -, a Hepburnben nincsenek ilyen "félreírások" a kiejtést illetően, hiszen nem használnak ékezeteket. Tehát egy sokkal ésszerűbben szerkesztett - ha korábban használt szóval akarok élni kifinomultabb - rendszerről van szó.
 
"Kossuth: God of elemental fire, purification through fire"