beküldve: 2008-05-23 22:51:58
(#488) Válasz Kioli (#465) üzenetére
alister
[ True mangafan ]
Szép kis gyűjtőmunkát végeztél, gratulálok, csak éppen egy-két dolog kimaradt.

30+ oldalnyi baromságból egy kettő kimaradt. Rögtön álljak a máglyára vagy előbb megnézhetem az esti mesét?

Például kapásból nem találom sehol a visszaírást, amit felhoztam,

Mert baromság volt?

"A magyar átírás alkalmazása a forrásnyelvvel kapcsolatban kialakult közgyakorlattól is függ." Ez a része biztos elkerülte a kiadók figyelmét amikor figyelmen kívül hagytak egy immár több mint 120 éves nemzetközi közgyakorlatot.

Nem a nemzetközi közgyakorlatot, hanem a hazait kell figyelembe venni! Magyar helyesírás - magyar közgyakorlat. szerinted mégis miért cakkozom itt egy ideje azt, hogy mi a helyzet az idényes irodalomban/újságírásban?

Akkor hogy szabadjon néhány halálraítéltet:
- Országos Széchenyi Könyvtár
- Nemzeti Tankönyv Kiadó
Így kapásból Matsuo Basho nevére ezt a kettőt tudom, de ha szeretnéd, gyűjthetek még neveket a "halállistádra".

Izé... az OSzK-nak mi köze van a könyvkiadáshoz? A NTK-ról pedig meg van a véleményem... Maradjunk abban, hogy nem az igényesség fellegvára.

a japánok japánul hiraganával, katakanával és kandzsival írnak, nem Hepburn-nel, vagy bármi mással


Na neeee.

Mert szerinted?

Tisztáztam, hogy Szesszómaru sem helyes.

Ja. De a Ssessómarunál helyesebb.

Ahhoz valamit nagyon kell tudnia... Sikítsak vagy üvöltsek ettől a kifejezéstől?

Irodalom, valamikor még általánosban (de gimiben megint előkerül majd) volt tananyag: költői eszközök. A megszemélyesítés környékén keresgélj.

Bocs a személyeskedésekért, így visszaolvasva bunkó voltam, és nem úgy fogalmaztam, ahogy akartam...azért írtam ezeket, mert úgy ordítod le mások búráját, mintha a te véleményed lenne az igazi, az egyetlen, mi pedig a kisóvodások lennénk, akiknek meg kell simizni a buksiját mert nemértik miről beszélnek.

1. Ha leordítok valakit, az nem így fog kinézni, hidd el.
2. Nem az én véleményem -a másik oldalé, amelyek most én vagyok a legbuzgóbb szószólója.
3. Sajnos nagyrészt az jön le, hogy nem értitek.
 
"A napra lehet nézni, de nem egészséges."
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2008-05-23 22:55:31