beküldve: 2008-08-06 21:22:31
(#265) Válasz v3g374 (#264) üzenetére
scarcrow
[ Rászokóban ]
Éretettem hogy mivel kezdted csak éppen nem tartom teljes mértékben igaznak... A film és a képregény nagyon sok mindenben összehasonlítható egymással hiszen elég sok rokon vonásuk van... (pl: a képregényben a panelek összekapcsolódása igen hasonló a filmben a montázshoz) Tény és való hogy mind a két médiumnak megvannak a maga sajátosságai is de én még mindig úgy vélem hogy több a rokon vonás mint a különbség...
Hogy kinek mi a fontos egy képregényben az valóban teljesen szubjektív dolog így ezen a téren nem is kezdek vitába... (nekem például sokkal fontosabb a történet felépítése a képi világnál, valamint a képek és a szöveg koherenciája mivel szerintem ezen 2 tényező az mely meghatározza a képregényt)
Azt sem vitatom hogy minden történetnet panelokból épül fel melyek igan nagy valószínűséggel már sokkal régebb óta megvannak mint maga a mű (erről bővebben a mese morfológiája c. könyvben). Csakhogy az már nem lényegtelen hogy valaki csak összeilleszti ezeket az elemeket (számomra ez a tucattermék) vagy átértelmezi, megcsavarja vagy eddig nem használt kontextusba helyezi (és innentől beszélünk kreativitásról)...
A bleach-re reagálva: pontosan tudom hogy mi az ami eladhatóvá teszi ezt a mangát6animét... az már egy más kérdés hogy az ilyen üres eye cany-k engem nem különösebben hatnak meg...
Maga az első post is inkább csak arról akart szólni hogy jó lenne ha a magyar mangakiadás nem menne el ebbe a szerintem felszínes irányba...
Igazad van hogy ezen a téren nagyon sok minden szubjektív... de vannak bizonyos mércék amík alapján meg lehet ítélni egy művet... szóval most arról hogy valaki szeret vagy nem szeret valamit arról nem állok le vitatkozni mert ez mindenkinek a szíve joga de az hogy valami jó vagy nem jó (mint minőségi kérdés) már igenis megítélhető objektív szempontból is...
Féleértés ne essék nem azt mondom hogy amit mondok az szent és sérthetetlen... de feltudok hozni jópár érvet az álláspontom mellett... ha valaki relevánsan megcáfol azt meg szívesen fogadom mert legalább tanulok belőle... :)
 
"Plombáld le a múltat. Én is leleplombáltam. Mert Úgy folyik, rajtad keresztűl az élet. És megaksztja majd a vízórádat, a vízkő, mert az nálad keményebb."
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2008-08-06 21:23:08