beküldve: 2009-01-18 21:34:32
(#11) Válasz Kiss Aki (#10) üzenetére
Bendzsi
[ Addiktgyanús ]

van egy olyan érzésem, hogy hasonló vágyakat hordozunk szívünkben... jómagam, mindent magadnék egy igazi katanáért. de ezt a mai eszemmel már egyre elérhetetlenebbnek tartom (am nem vagyok pesszimista) mivel egy-egy kardot a kovács, csaknem egy életen keresztül készít, vagy legalábbis nagyon sokáig. Ezért olyan felbecsülhetetlen az értéke, és ezért is olyna ritkán beszerezhető. Egy igazán jó kardnak nem volt ára, ugyanis nem lehetett megvenni. Apáról fiúra szállt...


Megamit még egyes kovácsok a kard elkészítése előtt tesznek az is igen figyelemre méltó.
Azok az elemek amikből maga a kard elkészűl mint pl a rájabőr, a penge öszetétele...stb valóban értékessé teszi.
De én ha meglátok pl egy üzletben egy kardot nem bírom megálni, hogy ne csodáljam meg, az a nem is tudom, hogy mondjam varázsnak nem tudok ellenálni.
Számtalanszór csábításba estem már "egyéb" igazi kardok láttán, hogy "nekem az kell" de eldöntöttem ha vala mégeszer akarok kardot amenyire lehet igazi lesz azt még nem tudom, hogy egyéniösszeállítás lesz, vagy a kovácsra bízom de kovácsoltatni szeretném.

 
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl!
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-01-18 21:39:46