beküldve: 2009-01-20 13:59:05
(#151) Válasz Mariko (#146) üzenetére
Zurelily
[ Addiktgyanús ]
Igen, a BL szinte minden fandomban domináns, elhiszem, hogy rossz lehet azoknak, akiket nem különösebben vonz a téma. Viszont nagyon jó non-BL / light BL ficeket is lehet találni. Csakhogy általában sok rossz ficen keresztül jut el az ember egy gyöngyszemhez, ezért én azt mondom, hogy érdemesebb valamilyen rec-ből kiindulni. Lehet - főleg pl. az lj-n - nagyon jó kis rec listákat találni, ahol mondjuk párosítás / korhatár / hosszúság / stb. alapján ki tudod választani, hogy melyik az, ami esetleg érdekelhet. (Nyilván ilyenkor nem nyúlhatsz annyira mellé, mert a rec szerzője eleve a - véleménye szerint - jobbakat válogatta ki)

Én leginkább a Naruto ill. KHR! fandomban vagyok otthon, és aki igényli, annak tudok nagyon jó ficeket ajánlani (angolul).

A kérdésedre válaszolva pedig: FFN-en van accountom, viszont figyelembe véve azt, amit mondtál, talán csak négy olyan ficem lenne, ami esetleg téged érdekelhetne... (Hát igen, mint már említettem, alapvetően BL-t írok, ezért egyik-másik művemet nem ajánlanám neked nyugodt szívvel.) Ha pedig nem a belekukkantás miatt kérdezted, csak az oldal miatt, akkor csak melegen tudom ajánlani neked az FFN-t, ha esetleg feltöltenél valamit. Persze az lj is jó választás, csak itt kevesebb olvasója van az embernek, ill. nem kifejezetten erre lett kitalálva az oldal.



És akkor néhány szót erről a négy ficről, ha már így beindult ez a topic. :) //A grafikus BL-t tartalmazó fanficjeimről itt most nem írnék//

A szobor (xxxHolic, T): ez egy drabble collection magyarul, eddig három rövid kis fejezettel. Talán ez a ''legművészibb'' ficem, jóval kevesebben is olvasták eddig, mint bármelyik másikat. Elég elvont + az egész E/1-ben íródott. Nem feltétlenül szükséges hozzá a xxxHolic ismerete, mert nem történet centrikus, de azért nem árt. Light BL.

Welcome Home, Nyanko! (Natsume Yuujinchou, T): ehhez már kell az anime / manga ismerete. Angolul írtam, ma töltöm fel a második fejezetet. A legnépszerűbb ficem. Light BL.

My New Self (Naruto, T): Naruto-centrikus fic, a 430. fejezet alapján. Szóval aki nem jutott el eddig a mangában, az ne is nagyon próbálkozzon vele. Drabble, abszolút impulzusra írtam - egy ültömben. General (szóval semmi BL meglepő módon... )

Used (Naruto, T): angol, light BL. Na, ebben elég magas az angst szint, de nekem mégis az egyik szívem csücske. :)

Magyarul olvasóknak ajánlom még a Shaman Kinges ficemet (Rizsszem), a Narutós fluff sztorimat (Ellenállhatatlan édesség) illetve hard BL-re vágyóknak az Örök békét (Narutós) és a 3600 másodperc feszültséget.

...asszem jól kibeszéltem magam. Szóval ez egy amolyan bátorító-féle hozzászólás volt, és remélem, hogy mások is megosztják velünk a történeteiket. :)

//Az érdeklődők az lj-men keresztül eljuthatnak az FFN-es profilomra, amit azért nem linkelek be ide, mert nem egy 18+-os ficem van.//

 
9/28 NEVER FORGET