beküldve: 2009-01-24 16:46:25
(#802) Válasz Mariko (#800) üzenetére
Zurelily
[ Addiktgyanús ]

Ezért is mondtam, hogy a nyugati fanokra az említett indokok nem (feltétlenül) igazak, és hogy a dolog nemzetiség / ország függő. Pl. néhány (Japánt most nem számítva) keleti országban el tudom képzelni, hogy a BL rajongókra ugyanaz vonatkozik, mint a japán nőkre, vagyis túlságosan elnyomják őket a férfiak, és ez alól valamiképpen menekülni próbálnak, etc, ld. a cikket. Én annyit tennék még a cikkhez (mint saját tapasztalat, meglátás), hogy sokan azért is szeretik a BL-t, mert a helyes pasit nem egy szuper moe vagy szuper szexi, tökéletes nő hódítja meg, hanem egy férfi - ergo a rajongó lánynak nem azért nem lenne az adott pasinál esélye, mert nem jó nő. Hanem eleve nem lenne esélye, mivel nem férfi. Vagyis sokan azért (is) szeretik a BL-t, mert az nem emlékezteti őket arra nonstop, hogy az előző barátjuk szakított velük egy másik lányért / megcsalta őket, ill. egyedül vannak, és úgy érzik éppen, hogy nem lesz senkijük, mert nem olyanok, mint a Joy címlaplányai...



Ezt persze lehetne tovább ragozni, de azt hiszem, hogy ez már nagyon OFF. Azt még megismételném, hogy ez NEM a kislány BL olvasókra vonatkozik, nekik NEM szabadna BL-t olvasniuk / nézniük. De a felnőtt, vagy legalábbis érett nőknél igenis igazak lehetnek a cikkben felsorolt dolgok. Pl. én is szeretem a shoujót, de amikor egyedül van az ember, marha fárasztó, idegesítő tud lenni, és az ember hajlamos irigykedni a főszereplő lányra. Ráadásul néha nagyon tud fájni - ha az embernek olyan hangulata van - ha mondjuk egy viszonzatlan szerelem viszonzott lesz az adott mangában... ugyanis ez ismét csak emlékezteti arra az ember lányát, hogy ez azért nem egészén így van a való életben. (Ezért is ütött nálam pl. az Itazura na Kiss, hogy csak egyet említsek.)

 
9/28 NEVER FORGET