beküldve: 2009-01-30 09:11:45
(#762) Válasz Sen17 (#751) üzenetére
Hoshi San
[ Gyalog ]


Nos, én nem vagyok egy one shoot-os valaki, tekintve, hogy a legrövidebb mangám is több mint 100 oldalas ( aleghosszabb meg kb. 3-400). Aki mangákat rajzol, az szerintem nem csak egy sztorira koncentrál, hanem hosszabbra. Amúgy a részekre bontás nemcsak meghosszabbítja a sztorit, de egy izgalmasabb rész végénél arra sarkallja az olvasót, hogy megszerezze a következőt is, és ez így kölcsönösen jó mind a két félnek: az alkotónak és az olvasónak is :)

De ha kedved van tényleg belevágni egy ilyen dologba, akkor szívesen várom az ötleteidet, pályázatokra meg hasonlókra


Szintén hosszabb sztorikra szakosodtam ÉS a többiben is teljesen egyet értek veled, a folytatásos sztori jó, nem csak alkotói szemmel nézve, de mint befogadó is jobban szeretem őket, egyfajta életérzést ad mindig várni a folytatást

Van-e kedvem? Viccelsz? Naná, hogy van!! Én eddig konkrétan a Magyar Képregénykiadók Szövetségénél próbálkoztam, igaz akkor csak egyszemélyes produkcióval, de sajna onnan is azt a választ kaptam, hogy rövid 20-30 oldalas szösszeneteket várnak. Persze nekik ronthatunk csoportosan is, hátha többre megyünk

Esetleg talán ott van még a Tokyopop, mert ők gyakorlatilag minden sz@rt kiadnak(már bocsánat a kifejezésért, de ez a nemzetközi nézet róluk ) szóval talán náluk is érdemes bepróbálkozni.
Vagy kilincselhetünk hazai kiadóknál, bár ők még a konzervatívabb rétegbe tartoznak. Talán a Mangattack ér meg egy próbát, egy interjúban megemlítették, hogy szóba jöhet magyar projekt is.


Én viszont saját kiadó alapítására gondoltam, mert akkor nem másoktól függ, hogy mit adhatok/adhatunk ki, és mit nem, mi döntjük el, mi szabjuk az árakat, mindent. Nem mondanánk meg a mangakéknak, hogy "Öcsém, min. 20 oldal, A/4-es méretben, 10 pontos Garamond betűtípusra átírva". Sőt, ha kell, mi szkennelnénk a mangát, ha az alkotónak nincs szkennere, és az ismeretségi körében sem fellelhető ilyesmi, fénymásoló szalonba meg nem akar menni, mert az is pénz...
Szerintem ez egy megvalósítható dolog. A YouTube is úgy indult, h egy sz@ros oldal volt, amire fel lehetett tölteni egy-két videót, ma világszerte ismerik, a feltalálók gazdagok, és bárki számára hozzáférhető a dolog és egyszerű is.
 
星さん