beküldve: 2009-02-22 13:21:40
(#215) Válasz Zurelily (#213) üzenetére
Mariko
[ Megszállott ]
Milyen fandom?

A hosszabb fanficem? Ne tessék kiröhögni, de Sailor Moon.

A japán szavak használata áltlában nem zavar, ha ésszerű határorkon belül tud maradni az író, meg ha tudja, hogyan kell leírni őket pl. tegnapi Kuroshitsuji ficben "Bo-chan"... bah...

Az OOC meg egy érdekes kérdés, mert az emberben kialakul egy kép az adott karakterről és ettől eltérőt nem tud elfogadni, viszont egy másik író meg lehet, hogy totál másképp látja ugyanazt a szereplőt és neki más az IC. Nehéz objektíven megítélni a kedvenc szereplődet. De azért vannak általános érvényű dolgok, pl. a keményfiúk nem nagyon sírnak, a rideg szépfiúk nem lesznek romtikus hősszerelmesek (még akkor sem, ha szerelembe esnek) és hasonlók.

Ami engem leginkább felbosszant a fanficekben az a Mary Sue jelenség, gondolkodás nélkül dobom a ficet, ha már csak a gyanúja is felerül. A fanficírás megcsúfolásának tartom ezeket a nyálas idealizált lánykákat, a halál kíváncsi rájuk, én a megszokott karakterek főszereplésével szeretnék fanficet olvasni és nem vagyok kiváncsi az ilyen ömlengésekre.
 
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.