beküldve: 2009-03-20 14:34:34
(#181) Válasz Sen17 (#180) üzenetére
Ana-chan
[ Gyalog ]
Ana-chan: Nekem is sokkal nehezebb meló volt egy one shotot összedobni, szintén a folytatás orientált alkotók közé tartozom, ezért is írtam, hogy esetleg érdemes pilot fejezettel is próbálkozni, ami ugyebár megállja a helyét egymagában is, de igazából próba, előkészítő a folytatásnak
Ami meg a karakter dizit illeti, tényleg jó az, amikor úgy sikerül a dolog, ahogy akarod, és sz'tem egyáltalán nem gáz ha egy kicsit legelteted a szemed a dolgon. Sőt... ha egy új karakter születik talán jár is neki ez a fajta figyelem


Jah, a pilot fejezet nekem is eszembe jutott azzal a "debüt mangával" kapcsolatban^^ Bár mostanában hajlok afelé, hogy valami egyszerűbbel kezdek, modjuk a Lucky Star-hoz hasonló 4 paneles képregénnyel...A kevesebb néha több, szokták mondani
Nem tudom miért, de amennyire utáltam ezt a fajta stílizált "nagyszem-nagyfej-nincsorr- lolikon/moé" stílust most éppannyira a rabja lettem... Hát az ember változik

Egyébként visszatérve a papírra : Boltokban lehet kapni B4-es vázlatfüzeteket. Azok például tökéletesen megfelelnek mangarajzoláshoz...
A manga rajzlapot egyébként A,B,C és D keretek alkotják :
A - maga a lap széle ( B4 / 257 x 364 , A4 / 210 x 297 )
B - a tachikiri keret. Tachikirinek hívjuk azokat a képkockákat, amik egészen a lap széléig futnak.
C - külső keret ( B4 / 220 x 310 , A4 / 182 x 257 )
D - belső keret ( B4 / 180 x 270 , A4 / 150 x 220 )
Itt van kép, hogy ez hogy is néz ki...
[Link]
 
Reading List - 70 manga...Még 30 és megdöntöm a 100-as rekordot!! ( 200 felett hivatalosan is otaku leszek? oO...XD )
új | válasz erre | moderátor
Szerk: 2009-07-15 18:09:38