Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
Esetleg, ha merne valaki merészet húzni, akkor a softpornnak is beillő Nozoki Ana nagy lutri lenne, de látva az igényeket, lehet ezt is venné még a tini korosztály is.
Most lehet kicsit gyökeren hangzik de Magyarországon a manga fogalma sajnos "halott". Én pl. a Hetalián és az Hellsingen kívül más magyar nyelvű mangát nem olvastam mert őszintén bevallom nem érdekelt. Ha mondjuk a keresettebb mangákat adnák ki magyarul mint pl. Bleach akkor lehet jobban fogyna viszont így se jönne be sok profit mivel nem keresett termék. Sajnos ez egy ördögi kör...Azért remélem egy nap ez a kultúra is megkapja a neki járó tiszteletet.
OFF téma: Mangattack
Ha már (állítólag) eltűnt a jogtulaj, akkor a rövidebb sorozatokat, pl. Vörös Kert, Bizenghast, Bárány panasza, és még sorolhatnám, aminek már nem sok kötete hiányzott, nyugodtan kiadhatták volna. De nem, profi módon félbehagyták, és 3-500 forintokért árulják a megmaradt példányokat a könyvesboltokban...
Vagy ismét másik téma, a Fumax..
Személyesen írtam nekik levelet, és kérdeztem meg, hogy a D, a vámpírvadásznak ki fogják-e adni a többi kötetét, és azt válaszolták, hogy a 3. és a 4. kötet nagy csalódás volt nekik, mert alig vették... Most nagyjából ugyan azt leírtam, mint Gemini xD
Mit érdemes, mert nyereséges? Semmit!....
Szerintem a következőek kicsit OFF-nak tekinthetőek, ráadásul írtó hosszú lett, szóval:
Igen, 2006-2007 volt az a nagy fordulópont, amikor beindulni látszott ez az egész anime-manga biznisz, szépen sorban jelentek meg a különböző mangák, dvd-k, magazinok. Aztán megszűnt az Animestars, Mondo is ha jól tudom már csak két havonta jön ki. Dvd-ket is sajnálom valahol, most a Ghibli-sorozatot sikerült majdnem teljesen beszereznem, egy rész hiányzik, de azt már szinte sehol sem találom. Pedig régebben azokba is a legváratlanabb helyeken botlottam bele (pl: Praktiker). A mangák pedig...emlékszem, mikor megvettem az első magyar nyelvűeket: Árnybírót, Tarot cafét, Princess Ait. Aztán hirtelen nagyon megnőtt a választék, képtelenség lett volna annyi mindent összevásárolni. Egy idő után én már inkább csak Mangafanos köteteket vettem, mert bennük bíztam a legjobban, hogy végig ki is adják majd őket. Mangattackos mangákat is csak később találtam 300-ért random helyeken, egy párra beruháztam, de azokat is eladtam, mert szinte egyiket sem fejezték be (lásd: Bárány panasza, Vörös kert).
Szerintem itt az volt a legnagyobb baj, hogy túl sokan akarták meglovagolni ezt a látszat rajongást ezért a műfajért. Mert ez tényleg csak látszatra tűnt úgy, hogy megnőtt a rajongótábor, és lesz vásárlóerő. Mivel minden elérhető neten, szerintem a legtöbben megmaradtak ennél a csatornánál, és max arra ruháztak be, ami ténylegdetényleg érdekelte őket. Mert lássuk be, azért ez nem egy olcsó hobbi, és a legtöbb emberke (jelen esetben főleg a 15-25 év közöttiek, akik a célcsoportba esnek), sokszor egyáltalán nem tudnak ilyenekre áldozni. Szóval így utólag visszagondolva nem is értem, mit várt a sok kiadó azzal, hogy belekezdtek abba a rengeteg sorozatba. Eszembe jutott, hogy valaki írt a D, a vámpírvadász mangáról, és hogy a Fumax kijelentette, hogy az X-edik rész kiadásával nagyon nagyot bukott, semmiképp sem folytatják. De akkor mi értelme volt az egésznek? Miért nem tudtak kicsit logikusabban gondolkodni? Mondjuk megint visszatérve a Mangafan-ra, ők ügyesen csinálták. Visszaolvastam ennek a topicnak a legeslegelejére, 2007-es kommentekhez, amikor még csak az Árnybíró 1. részét adták ki. És csupa olyan címet írtak az embörök, amiket aztán mára ki is adtak (pl: Death Note, Chrno, Hellsing). Szóval valahol ők csinálták jól, figyelték a célcsoport kívánságait, és aszerint jelentették meg a kiadványaikat.
Az megint igaz, hogy a célcsoport is folyamatosan változik. Én pl már kiöregedettnek érzem magam, 3 sorozatot, az Árnybírót, a Hellsinget, és a Chrno-t hagytam meg, mert számomra azok alapok. Ráadásul inkább áttértem a nem-japán képregényekre (csak ajánlani tudom a Persepolist, a Scott Pilgrimet, vagy a Kóbor lovagot). Bár ez nem jelenti azt, hogy nem fogok több mangát venni, mert a Hóistennő meséit még nagyon szeretném beszerezni, de ahogy most állok, úgy lehet, hogy csak jövőre lesz meg. De biztos "jött a helyemre" jópár fiatal rajongó, akik mostanság kezdtek el érdeklődni ezekért. Régóta nem voltam con-on, szóval nem tudom megmondani, mennyivel többen/kevesebben lettek a "rajongók", de pl ennek a fórumnak az aktivitásából kiindulva csökkenhetett a számuk (mert régen jóval több aktív felhazsnáló volt errefele).
Végül, hogy valami témához illőt is írjak: nekem a legrégebbi álmom, hogy a Honey & clover 10 db vagy a Bunny drop 9 db részét a polcomon láthassam, és az már csak hab lenne a tortán, ha magyar nyelvűek lennének. De egy-két kötetes nyalánkságokat is elfogadnék pl FLCL, Samurai Champloo.
FullMetal Alchemist
Deadman Wonderland
Ha elkezdenénk, akkor hamar beérnénk a Japánokat.