Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
Eddigi hozzászólások
mivel eredetileg magazinokba futnak a címek, ezért a fejezetek első oldalai színesek szoktak lenni, de amikor már kötetben kiadják őket akkor nem mindig tartják meg a színes oldalakat. úgyhogy a színes oldalak a magazinokba "készülnek" és nem a kötetbe.
szerk: pl a Naruto magyar kiadásában is lehet látni hogy mik lennének a színes oldalak, de ezek a japán kiadásban sem voltak benne. ez 100%, mivel az első kb 20 rész megvolt nekem japánul, csak aztán eladtam.
mert úgy tudom, hogy a mangák kötését ugyanazzal a mintával, de fekete-fehéren nyomtatják...
ez változó. van olyan japán kiadás mint pl nálunk a Hellsing, hogy teljesen más minta van alatta egyszínűen. van hogy csak a cím, szerző egy színnel (ez lehet kék, narancssárga, rózsaszín vagy fekete is).
amúgy tényleg jók az új borítók. szvsz elég ciki lett volna hogy ha nem csinálnak hozzá újat. mondjuk nekem mindig is jobban tetszett a "vastagabb" manga kiadás. (pl amcsiban az Omnibus vagy VIZBig) illetve DVD-nél is inkább a díszdobozt szoktam jobban szeretni. (természetesen ezeknek is általában új borítót csinálnak, nem pedig már egy meglévőt használnak fel)
rengeteg más stílusú hazai manga is van. pl Dominion, Bania, Tűzharcos, Berserk, Kenshin, Borsmenta, Annyira király vagy, Usagi Yojimbo, Trigun, Mennyei dallamok, Makrancos hercegnő, Grimm mesék manga, Dramacon, Nyári srácok, Biblia manga, Földfény, Star Trek, Pirontan stb...
fizetni paypal-lal lehet. (dombornyomott bankkártya)
2. hát én csak a Dragon Ball figuráknál tudom mondani hogy aki nem írja bele azt hogy "bandai" vagy "banpresto" akkor már gyanús.
a lényege a dolognak az hogy ha vki beírja az aukcióba hogy Bandai gyártmány és kiderül utólag hogy mégsem akkor a paypal "azonnal" visszafizeti a pénzed, viszont ha úgy veszel hamis figurát hogy az eladó egy szóval sem írta azt le hogy ki a gyártó (bandai, banpresto stb) akkor nincs is miért felháborodni és reklamálni.
rengeteg olyan aukciót látni ebay-en ahol be sem írják hogy Dragon Ball Bandai 7 db-os szett, hanem csak simán annyit hogy Dragon Ball 7 db-os szett. és akkor már valószínű (főleg ha több figurát vagy szettet is árul) hogy hamis. (ezt amúgy Yakumo (AnimeLand) mondta) hiszen aki komolyan foglalkozik a figurákkal az szán rá kb 1 percet hogy megnézze a gyártót. úgyhogy csak az nem írja bele az aukcióba, aki hamisítványt árul. végülis van rá esély hogy nem hamisat árul, de ha mégis akkor ugrott a pénzed.
a másik hogy ha lefényképezi magát a figurát úgy, hogy látszik a doboza is, az a legbiztonságosabb. pl általában a Hong Kong-ból származó figurák többsége hamis. viszont van egy eladó aki mindig lefényképezi úgy a DB figurának a dobozát is, hogy látszódik rajta a "Toei Animation" matrica és akkor már biztos hogy eredeti a cucc. (ez a japán kártyáknál is így van)
szerk: mondjuk azt hozzátenném hogy figurát még nem rendeltem, csak kártyákat.
mármint hogy hogyan lehetsz MAT tag? mert arra itt találod a választ:
[Link]
esetleg egy másik topicba kifejtenéd a véleményedet a one-shot vs egykötetes vitáról? komolyan érdekelne hogy te mit gondolsz, hogy vélekedsz a dologról. (attól függetlenül hogy gőzöm sincs ki vagy )
Ez hülyeség.. Élni (manga) is one-shot... ás tudtommal 200 oldal körüli!
"pl. Élni manga nem lehet one-shot, hiszen több fejezetből álló sztori. a one-shotnak pont az a lényege hogy egy fejezetből áll!"
most azért mert az amcsiknak nincs külön szavuk az egykötetesre és arra is a one-shot kifejezést használják, ne már hogy mi is elkorcsosuljunk! nem lesz attól senki sem menőbb hogy az amcsikat utánozza...
ez kb ugyanolyan minthogy japánban csak a yuri létezik, a hülye amerikai meg létrehozta a shoujo-ai kifejezést. és a sok barom még követi is, amikor japánban nem is létezik az a szó hogy shoujo-ai!
*Hiányzó OFF pótolva. A moderátor*
na jó, akkor nem értelek... már megint úgy belekeveredtem hogy azt sem tudom mi van. XD
a lényeg hogy szerintem a rövid, néhány oldalas sztorikat nevezik one-shotnak. a Bukottak holdja pedig több ilyen sztorit tartalmaz, ezért az max one-shot gyűjteményes kötet (szvsz jó hülyén hangzik, úgyhogy maradjunk az egykötetes manga kifejezésnél). legalábbis annó én még így "tanultam".
mondjuk gondolom arra gondolsz hogy az angolok one-shot szót használják az egy kötetben kijött mangára is, de szvsz ha már van rá egy magyar kifejezés, akkor használjuk azt. (főleg ha már a magyaros átírást favorizálja a legtöbb kiadó )
*Hiányzó OFF pótolva. A moderátor*
épp az a lényeg hogy one shotnak nincs több fejezet, az egyetlen egy fejezetből áll. a havonta futó magazinok (Shonen jump és társai) fejezeteket adnak le, amik folytatódnak. ezért nem lehet őket one-shotnak hívni.
a one-shot nem áll több fejezetből, mert akkor már sorozatról beszélünk, ami megint más. attól hogy még nem adták ki kötetben, még sorozat és előbb utóbb kijön.
a Bleach-re sem mondják azt hogy 1. one-shot, 2. one-shot, hanem 1. kötet 1 fejezete, 1. kötet 2. fejezete stb...
*Hiányzó OFF pótolva. Felesleges idézet törölve. A moderátor*
Több fordításban, angol életrajzban is olvastam egyköteteseket one-shotként jelezve, és soha nem hallottam még angolul, hogy külön mondták volna hogy "egykötetes". Ennyi.
igen, az amerikaiak egy képregényfüzetet (28 v 32 oldalas) hívnak one-shotnak! nem pedig egy tpb-t vagy HC-t! ebben igazad van!
a graphic novel (=képregényes kötet) szót pedig mangákra is használják.
*Hiányzó OFF pótolva. A moderátor*