Legutóbb kommentezett topikok
Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
K.CSABA: "Sziasztok! Attól függetlenül, hogy a webbolt megszűnt, a Death Note mangákat kiadjátok végig? Köszi a választ." Ez engem is érdekelne.
SHINMON1_BENIMARU7: Sziasztok! A MONDO 3. évfolyam 9. számát hogyan tudom előrendelni?
PANKII: Kedves Mangafan! Azután érdeklődnék, hogy DvD-ket még lehetséges innen rendelni?
GABRIELLA0807: Kedves Mangafan, hogyan tudom törölni a profilomat? Köszönöm előre is.
GRéTA: Sziasztok! A webbolt végleg bezárt vagy csak egy időre?
Az üzenetküldéshez be kell jelentkezni!
Elhaym
[ Megszállott ]
Blogom:http://elhaym.wordpress.com, ( Tavaszi szezon szavazás.) MAL:kedvencek és jelenleg nézett animék: http://myanimelist.net/profile/Elhaym Olvasom:http://moly.hu/tagok/elhaym
Eddigi hozzászólások
Azok az igazi Blake könyvek!
Akkor lehet rossz választás volt az újabb kötetekbe beleolvasni, de csak Wardnál szerettem meg a vámpír sztorikat, így utána olvastam bele másokba.
alister
Nora Robertsel egyet értek. Nagyon sok romantikus író könyvét olvastam, de Nora volt az egyedüli ami nem jött be. Egyik könyve sem tetszett. Nem jöttem rá mitől népszerű. Romantikus könyvek közül az a jó ami izgalmas és nem csöpögős.
idős néniket is átkísérik az úttesten...
Ilyenre azért nem tér ki a könyv. Idős nénik nem járnak éjszakai szórakozóhelyekre, ami tele van gyilkosokkal, drogdílerekkel, prostikkal stb.
Annyira utálom összezúzni a romantikus, rózsaszín cukorhabból felépített tinilányálmokat
Ward nem tiniknek készült és nem is nekik való.18 éven aluliak kezébe pl nem nagyon adnám. Persze azok is olvassák, de a legtöbb fan 20 év feletti . Lényeg nincs a könyvben semmi rózsaszín.
Aki arra számít az nagyot fog csalódni. De aki szimplán egy izgalmas sztorira vágyik, ami karakterközpontú, több szálon fut , fordulatos, az nem fog csalódni.
Első kötetet pl így reklámozták és igaz is.
J. R. Ward neve fogalom a vámpírtörténetek rajongóinak körében. Akit egyszer rabul ejtett káprázatos, rémséges, baljós és szenvedélyes világa, az odaadó híve marad.
Mélyebb mondanivaló is található benne életről, halálról, a tetteinkért való felelősség válalásáról.
Egyébként én tini koromban sem tini könyveket olvastam.
Egyik szenvedő pl még csak 25 évet élt, szóval még gyerek. De akik több évet éltek azok azért bekattantak. Pl hidegvérű gyilkos vagy drog függő lett stb.
vagy már régen belesétált a hajnalba
6. kötetben pont van olyan szereplő aki ezt akarja tenni.
Szerintem is életszagúbbá tette a könyvet a káromkodás, illik a szereplőkhöz.
Most már egyre jobban érdekel, hogy akkor mégis milyen véren élnek... egymásén?
Igen, de ellenkező nemből. Fiúk lányokból isznak, lányok fiúkból.
Már bocs, de a Vámpíréhség sztorija a vámpír-vérfarkas szerelemmel meg a többi baromsággal annyira klisés, hogy az már fáj.
Ez végülis igaz. Pl ezt fiúknak nem is ajánlanám. Bár nem csöpögős, de akkor is csak romantika kedvelőknek fog bejönni.
De pl ott van Kleypas . Neki még romantikus-könyv-klisékből is sikerül (különösen az emlékezet-kiesést tartom nevetségesnek, hihetetlen fordulatnak) szuper könyveket írnia!
Cole könyv pl alapból úgy indul, hogy a férfi megakarja erőszakolni a lányt. Nem egy romantikus kezdet.
vámpírok vérivó hullák!
Klisés lenne ha mindig így lenne. Vérívás alap, de hullának nem kell lennie. Vámpírnők azért vannak, hogy utódok szülessenek.
Hulláknak ott vannak az élőhalottak. :)
Amint kiolvastam a 6. kötetet majd arról is írok bővebb véleményt.
Érdekes, én viszont akárhányszor meghallom, örülök, hogy Pálmai Szabolcs lett a hangja.
Én is. Pálmaihoz pont az ilyen Nobu féle karakterek illenek.
De szerintem a hangokat pár rész alapján meglehet szokni. Előszőr nem tetszett Hachi, vagy Light hangja, de most már nagyon jónak találom. De Remington és Aion hangjától végig kirázott a hideg, főleg azért, mert náluk teljesen más személyiségű lett a karakter.
Most várom, hogy a Nanában Yuri , Miu és Satsuki milyen hangot kap majd. :) Jelenleg csak Satsukira van tippem.
Másik kedvenc Takumis jelenetem. Kép picit spoileres.
[Link]
[Link]
Anita Blakeről jobb nem beszélni. Az csak szexről szól, Azért legyen mellette izgalmas és fordulatos történet is.
Most néztem egy oldalt ahol értékelik az írőkat.
Anne Rice 3 csillagos.
Laurell K Hamilton 5 csillagos, de az ő könyveit nem szeretem. Még Ward és Kenyon kapott 5 csillagosat.
Itt a lista. Szerintem amik megelőzték J K Rowlingot az mind sikeres írónak tekinthető.
De akik benne vannak a 250ben az már nagyon jónak tekinthető, hisz az oldalon kb 25ezer író könyve van fent.
[Link]
Ward a legnépszerűbb könyvek között is ott van:
[Link]
'a vámpírok definíciószerűen embert ölnek és/vagy (legalábbis) vért isznak. Ami nem ezt csinálja, az nem vámpír."
Vért Wardnál is isznak, de nem emberből, mert számukra az gyenge. de ha isznak is emberből, mint ahogy Zsadist tette, attól az ember még nem változik át vámpírrá. Harcolni szintén harcolnak, ölnek is, de nem ártatlan embereket. Gonosz embereket, kegyetlen vámpírokat, élőhalottakat. Vámpírok között sem kell mindenkinek gonosznak lennie, de abból is vannak bőven. Lash pl nagyon kegyetlen. 6. kötetben eléggé nagy vérengzést csinál.
Ez kb olyan, hogy a démonos sztorikban sem minden démon gonosz.
Emberek között sem mindenki jó. Minden fajon belül megtalálható a jó és a gonosz is.
Egyébként Draculának is ott volt Mina.
"Ó jaj, olyan borzalmas a halhatatlanság! Ó jaj, olyan borzasztó, hogy vért kell innom! Ó jaj, minő szörnyeteg vagyok!
Azért ilyen miatt nem szenvednének. De pl egyedülléttől, magánytól már igen. De még sorolhatnám.
A népszerűség nem azonos a minőséggel.
Mínőséggel sincs gond. Izgalmas, pörgős, fordulatos, hosszú, aprólékosan kidolgozott. Pl sok fiú ismerősöm sem bírta letenni a könyvet. Fordító ma kapta meg a köv kötetet, ami még hosszabb mint az előző, neki is kedvenc könyv sorozata.
Előszőr én is tartottam tőle, mert nem szeretem a jelenkorban játszódó könyveket, nem szeretem a káromkodást. De a könyves fórumon mindenki csak dicsérte, így én is elolvastam, aztán nem bírtam letenni. Azóta többet is olvastam műfajon belül, de Wardhoz képest mind gyengébb lett. Más könyveknél nem bírtak annyira hozzám nőni a szereplők.
Csak Ward-nál (ahogy a szavaidból kiveszem) nem isznak vért, de azért vámpírok.
Én csak azt írtam nem isznak emberi vért. Bár ha akar ihat, vérre szükségük van, anélkül meghalnának, nem gyógyulna be a sérülésük a sok harc után. Nem bírnának teleportálni. Nap itt sem érheti őket. Azt nem is tartom vámpírnak aki nappal is életben bírna maradni, meg vér nélkül. Alkonyat ezért sem jött be.
Történet így indul: A New York-i Cladwell éjszakai sötétjében halálos háború folyik a vámpírok és gyilkosaik között. A harcot a hat vámpír harcosból álló csapat, a Fekete Tőr Testvériség vívja.
Zsadistot biztos bírnád.
Korábban vérrabszolgaságba kényszerítettek, még mindig viseli szenvedéssel és megaláztatással teli múltja sebhelyeit. A csillapíthatatlan dühéről és sötét oldaláról hírhedt férfitól mind a vámpírok, mind az emberek rettegnek. Egyetlen társa a harag, egyetlen szenvedélye a terror .
De a lényeg ismeretlenül ne itélkezzünk semmi felett, hisz amíg nem olvastad el addig nem tudhatod milyen. Én már jártam úgy, hogy valamire azt mondtam rémes, de aztán kedvencemmé vált.
Ilyen volt pl a Nana és a Death Note is.
Nekem egyébként már unalmas volt, hogy minden vámpír sztoriban a vámpírok emberi vért ittak, embereket változtattak vámpírrá. Ideje volt a sablon sztorik után újat és jót alkotni.
De annak nem örülök, hogy mostanában a történelmi könyvek háttérbe szorultak, azért kéne a változatosság is.
Sok jó ehhez hasonló történelmi könyv van.
Mary Mackie: A ló népe
A történelmi legendák korába, a mesés druida múltba, mindenható varázslók, jósok közé vezeti az olvasót Mary Mackie, angol író világsikert aratott könyve. Valós történelmi események, s a kelta icen törzs vallási-szexuális szokásai alkotják azt az anyagot, amiből teljes univerzumot teremt az írói fantázia. Néró császár uralkodása idején a rómaiak megszegik a Britanniában élő keltákkal kötött egyezséget. A légionáriusok betörnek falvaikba, megerőszakolják asszonyaikat, foglyul ejtik a férfiakat. Boudicca, a kelta icenek királynője elhatározza, leszámol a hódítókkal és megindítja a Bosszú Háborúját. A királynő túl a csalódásokon, a magánélet és a történelem tragédiáin, női és uralkodói büszkeségében megalázva ragad fegyvert a könyörtelen betolakodók ellen. Leánya, Rhiannon egy pogány szertartás során, kábító, vágynövelő italok mámorában egyesül istennek vélt szerelmével Farann herceggel. A szerelmeseket a római támadás elválasztja. Farannt rabszolgaságba vetik. Vajon egymásra találnak-e újra? Meglátja-e Farann a gyermekét? Hogyan végződik az icenek háborúja? Sikerül-e megszeretett hőseinknek túlélni a harcokat? Felépülhet-e még egyszer az ősi hagyományok kormányozta icen törzsi élet? Hogyan teheti teljessé egy nő az életét? Miről mondhat le, mihez kell ragaszkodnia, hogy női léte kikezdhetetlen egész legyen, fájdalmak közepette is? Mindezt megtudhatja az olvasó Mary Mackie lenyűgözően izgalmas történelmi-szerelmi kalandregényéből. Olyan asszonyokról, férfiakról olvashatunk, akiknek sorsába a vonzó írói előadás hatására beleképzelhetjük magunkat, akik igazi hősök, mert képesek az emberségért, barátságért, becsületért, hűségért, népük sorsáért az életüket is feláldozni.
Most néztem egy oldalt ahol értékelik az írőkat.
Anne Rice 3 csillagos.
Laurell K Hamilton 5 csillagos, de az ő könyveit nem szeretem. Még Ward és Kenyon kapott 5 csillagosat.
Itt a lista. Szerintem amik megelőzték J K Rowlingot az mind sikeres írónak tekinthető.
De akik benne vannak a 250ben az már nagyon jónak tekinthető, hisz az oldalon kb 25ezer író könyve van fent.
[Link]
Ward a legnépszerűbb könyvek között is ott van:
[Link]
'a vámpírok definíciószerűen embert ölnek és/vagy (legalábbis) vért isznak. Ami nem ezt csinálja, az nem vámpír."
Vért Wardnál is isznak, de nem emberből, mert számukra az gyenge. de ha isznak is emberből, mint ahogy Zsadist tette, attól az ember még nem változik át vámpírrá. Harcolni szintén harcolnak, ölnek is, de nem ártatlan embereket. Gonosz embereket, kegyetlen vámpírokat, élőhalottakat. Vámpírok között sem kell mindenkinek gonosznak lennie, de abból is vannak bőven. Lash pl nagyon kegyetlen. 6. kötetben eléggé nagy vérengzést csinál.
Ez kb olyan, hogy a démonos sztorikban sem minden démon gonosz.
Emberek között sem mindenki jó. Minden fajon belül megtalálható a jó és a gonosz is.
Egyébként Draculának is ott volt Mina.
"Ó jaj, olyan borzalmas a halhatatlanság! Ó jaj, olyan borzasztó, hogy vért kell innom! Ó jaj, minő szörnyeteg vagyok!
Azért ilyen miatt nem szenvednének. De pl egyedülléttől, magánytól már igen. De még sorolhatnám.
A népszerűség nem azonos a minőséggel.
Mínőséggel sincs gond. Izgalmas, pörgős, fordulatos, hosszú, aprólékosan kidolgozott. Pl sok fiú ismerősöm sem bírta letenni a könyvet. Fordító ma kapta meg a köv kötetet, ami még hosszabb mint az előző, neki is kedvenc könyv sorozata.
Előszőr én is tartottam tőle, mert nem szeretem a jelenkorban játszódó könyveket, nem szeretem a káromkodást. De a könyves fórumon mindenki csak dicsérte, így én is elolvastam, aztán nem bírtam letenni. Azóta többet is olvastam műfajon belül, de Wardhoz képest mind gyengébb lett. Más könyveknél nem bírtak annyira hozzám nőni a szereplők.
Csak Ward-nál (ahogy a szavaidból kiveszem) nem isznak vért, de azért vámpírok.
Én csak azt írtam nem isznak emberi vért. Bár ha akar ihat, vérre szükségük van, anélkül meghalnának, nem gyógyulna be a sérülésük a sok harc után. Nem bírnának teleportálni. Nap itt sem érheti őket. Azt nem is tartom vámpírnak aki nappal is életben bírna maradni, meg vér nélkül. Alkonyat ezért sem jött be.
Történet így indul: A New York-i Cladwell éjszakai sötétjében halálos háború folyik a vámpírok és gyilkosaik között. A harcot a hat vámpír harcosból álló csapat, a Fekete Tőr Testvériség vívja.
Zsadistot biztos bírnád.
Korábban vérrabszolgaságba kényszerítettek, még mindig viseli szenvedéssel és megaláztatással teli múltja sebhelyeit. A csillapíthatatlan dühéről és sötét oldaláról hírhedt férfitól mind a vámpírok, mind az emberek rettegnek. Egyetlen társa a harag, egyetlen szenvedélye a terror .
De a lényeg ismeretlenül ne itélkezzünk semmi felett, hisz amíg nem olvastad el addig nem tudhatod milyen. Én már jártam úgy, hogy valamire azt mondtam rémes, de aztán kedvencemmé vált.
Ilyen volt pl a Nana és a Death Note is.
Nekem egyébként már unalmas volt, hogy minden vámpír sztoriban a vámpírok emberi vért ittak, embereket változtattak vámpírrá. Ideje volt a sablon sztorik után újat és jót alkotni.
De annak nem örülök, hogy mostanában a történelmi könyvek háttérbe szorultak, azért kéne a változatosság is.
Sok jó ehhez hasonló történelmi könyv van.
Mary Mackie: A ló népe
A történelmi legendák korába, a mesés druida múltba, mindenható varázslók, jósok közé vezeti az olvasót Mary Mackie, angol író világsikert aratott könyve. Valós történelmi események, s a kelta icen törzs vallási-szexuális szokásai alkotják azt az anyagot, amiből teljes univerzumot teremt az írói fantázia. Néró császár uralkodása idején a rómaiak megszegik a Britanniában élő keltákkal kötött egyezséget. A légionáriusok betörnek falvaikba, megerőszakolják asszonyaikat, foglyul ejtik a férfiakat. Boudicca, a kelta icenek királynője elhatározza, leszámol a hódítókkal és megindítja a Bosszú Háborúját. A királynő túl a csalódásokon, a magánélet és a történelem tragédiáin, női és uralkodói büszkeségében megalázva ragad fegyvert a könyörtelen betolakodók ellen. Leánya, Rhiannon egy pogány szertartás során, kábító, vágynövelő italok mámorában egyesül istennek vélt szerelmével Farann herceggel. A szerelmeseket a római támadás elválasztja. Farannt rabszolgaságba vetik. Vajon egymásra találnak-e újra? Meglátja-e Farann a gyermekét? Hogyan végződik az icenek háborúja? Sikerül-e megszeretett hőseinknek túlélni a harcokat? Felépülhet-e még egyszer az ősi hagyományok kormányozta icen törzsi élet? Hogyan teheti teljessé egy nő az életét? Miről mondhat le, mihez kell ragaszkodnia, hogy női léte kikezdhetetlen egész legyen, fájdalmak közepette is? Mindezt megtudhatja az olvasó Mary Mackie lenyűgözően izgalmas történelmi-szerelmi kalandregényéből. Olyan asszonyokról, férfiakról olvashatunk, akiknek sorsába a vonzó írói előadás hatására beleképzelhetjük magunkat, akik igazi hősök, mert képesek az emberségért, barátságért, becsületért, hűségért, népük sorsáért az életüket is feláldozni.
Itt lehet beleolvasni a Ward, Cole és a Lara Adrian könyvekbe.
Szerintem jó dolog, hogy az Ulpius honlapján vannak részletek a könyvekből.
[Link]
Sablonosnak egyiket sem nevezném, mert egyedi a történetük. Pl abban is eltér a sablonos vámpírsztoriktól, hogy itt ember nem tud vámpírrá változni. Szerintem a sikerük is az újszerűség miatt van.
Szerintem jó dolog, hogy az Ulpius honlapján vannak részletek a könyvekből.
[Link]
Sablonosnak egyiket sem nevezném, mert egyedi a történetük. Pl abban is eltér a sablonos vámpírsztoriktól, hogy itt ember nem tud vámpírrá változni. Szerintem a sikerük is az újszerűség miatt van.
*Link javítva. A moderátor*
alister:
Tinirománcnak nem nevezném, nem hasonlít semmiben az Alkonyathoz. Pl Ward nem is lightos sztori, ezért szeretik a fiúk is. Egyébként Ward kifigurázza az eddig ismert vámpírsztorikat is. Szerintem jó, hogy változtattak a sablonos vámpírtörténeteken. Uncsi volt már, hogy a vámpírok mindig embert öltek, vérüket itták. nekik is lehetnek érzéseik, lelki problémájuk. És szerencsére az egész sztori nem tinirománcként van tálalva, azt el sem bírnám olvasni.
6. kötet amit olvasok pörgős, izgalmas, letehetetlen. Sok-sok szálon fut a cselekmény, s mindegyik kifejezetten izgalmas. A szerelmi szál ebben nem olyan erős, erotikus jelenetekből is kevés van, de nem baj. Talán eddig ez a legdurvább kötet. Pont felnőtt olvasóknak való. Egyébként megjelenés napján vezette a sikerlistákat, sokan szeretik.
Anne rice nehezebb és sötétebb atmoszférájú olvasmány amin sokáig elgondolkodsz.
Ward viszont izgalmas könnyed felpezsdülés amit szinte egy nap alatt kiolvasol mert nem tudod lerakni.
Igazabból a két könyvsorozatot nem lehet összehasonlítani, teljesen mások csak egy dolog közös hogy mind a kettőben vámpírok a főszereplők.
Lényeg nem szabad az Alkonyathoz sem hasonlítani, mert ahhoz sem hasonlít semmiben. nem tiniknek készült. nekem pl azért is tetszik nagyon mert minden egyes szereplő emberi problémákkal küzd, nagyon szerethetőek.
Könyv vége meg négyszeres cliffhanger lesz.
Többi író szintén újít, hogy ne legyen semmiben sem hasonló más vámpírsztorikhoz. Colenál pl rengeteg fantasy lény szerepel.
Kenyon sorozata meg már majdnem a 30. kötetnél tart, annyira népszerű.
Blogomon egyébként beletudsz olvasni a könyvbe.
Romantikus rész egyébként nem csöpögős benne, baddas szereplőkhöz nem is illene. Szerelem meg fontos, izgalmak mellett kell az is.
Tinirománcnak nem nevezném, nem hasonlít semmiben az Alkonyathoz. Pl Ward nem is lightos sztori, ezért szeretik a fiúk is. Egyébként Ward kifigurázza az eddig ismert vámpírsztorikat is. Szerintem jó, hogy változtattak a sablonos vámpírtörténeteken. Uncsi volt már, hogy a vámpírok mindig embert öltek, vérüket itták. nekik is lehetnek érzéseik, lelki problémájuk. És szerencsére az egész sztori nem tinirománcként van tálalva, azt el sem bírnám olvasni.
6. kötet amit olvasok pörgős, izgalmas, letehetetlen. Sok-sok szálon fut a cselekmény, s mindegyik kifejezetten izgalmas. A szerelmi szál ebben nem olyan erős, erotikus jelenetekből is kevés van, de nem baj. Talán eddig ez a legdurvább kötet. Pont felnőtt olvasóknak való. Egyébként megjelenés napján vezette a sikerlistákat, sokan szeretik.
Anne rice nehezebb és sötétebb atmoszférájú olvasmány amin sokáig elgondolkodsz.
Ward viszont izgalmas könnyed felpezsdülés amit szinte egy nap alatt kiolvasol mert nem tudod lerakni.
Igazabból a két könyvsorozatot nem lehet összehasonlítani, teljesen mások csak egy dolog közös hogy mind a kettőben vámpírok a főszereplők.
Lényeg nem szabad az Alkonyathoz sem hasonlítani, mert ahhoz sem hasonlít semmiben. nem tiniknek készült. nekem pl azért is tetszik nagyon mert minden egyes szereplő emberi problémákkal küzd, nagyon szerethetőek.
Könyv vége meg négyszeres cliffhanger lesz.
Többi író szintén újít, hogy ne legyen semmiben sem hasonló más vámpírsztorikhoz. Colenál pl rengeteg fantasy lény szerepel.
Kenyon sorozata meg már majdnem a 30. kötetnél tart, annyira népszerű.
Blogomon egyébként beletudsz olvasni a könyvbe.
Romantikus rész egyébként nem csöpögős benne, baddas szereplőkhöz nem is illene. Szerelem meg fontos, izgalmak mellett kell az is.
Kresley Cole: Vámpíréhség
KRESLEY COLE világhírű sorozata megérkezett. A számos országban bestseller regényeket fergeteges akciók, ördögien szenvedélyes szex és lenyűgöző szereplőgárda jellemzi. A Vámpírok alkonyat után sorozat az olvasókat egy varázslatos és démoni világba vezeti, ahonnan nincs visszaút.
Nyáron egy új sorozat ( Halhatatlanok alkonyat után) első kötetét jelentette meg az Ulpius. Sorozat jelenleg 6 kötetből és egy novellából áll.
A vámpír horda 150 évnyi pokoli kínzása után, Lachlain, a Lykae (vérfarkas) klán királya kiszabadul fogvatartói kezéből. Bizonytalan, tele gyűlölettel mégis megtalálja társát egy finom és törékeny vámpírban, aki után már 1200 éve vágyódik. Emmaline Troy a félénk, mindentől óvott félig vámpír félig valkyrie fiatal életében először (még csak 70 éves) utazik Párizsba, nagynénjei féltő védelme elől, hogy információt gyűjtsön szüleiről. A dühödt Lykae elrabolja és egyik pillanatban gyengéden viselkedik vele, ám amikor ráébred, hogy vámpír, őrjöngeni kezd…
Lachlain, a klán félelmetes fejedelme több ezer éve keresi azt a nőt, aki a legenda szerint lecsillapítja forrongó dühét. Lachlain maga a tökéletes férfi: gyönyörű, okos, szenvedélyes, de elátkozott, aki minden teliholdkor vérfarkassá változik. Egy nap Párizsban rátalál egy diáklányra, aki szülei halálának ügyében nyomoz, és bár ösztönei azt súgják, hogy Emma az igazi, mégis minden porcikája tiltakozik ellene. A titokzatos lány ugyanis vámpír, a vérfarkasok ősi ellensége. Lachlain mégsem bírja legyőzni a vér szavát, elrabolja a lányt, és ősi birtokára viszi. Útjuk során nemcsak Emma szerelmét kell kivívnia, hanem az őket üldöző vámpírokat is le kell győznie, akik maguknak követelik a lányt mint fajtájának utolsó képviselőjét…
Cole egy komplett világot alkotott ami vad és szenvedélyes, tele különleges karakterekkel : valkűrökkel, vámpírokkal, vérfarkasokkal, lidércekkel, zombikkal stb. Mindenkinek megvan a saját háttértörténete, ellensége. Könyv nagyon szórakoztató, szereplők is kedvelhetőek. Érzelmek, ellentétek remekül vannak ábrázolva. Könyv végig olvastatja magát, élvezetes, jóval több mint egy szimpla romantikus sztori. Szereplők személyisége remekül kivan találva. Vannak baddas szereplők pl Regin, aki elég sok szlenget használ, káromkodik. Lachlain vonzó, férfias. Emma bájos és félénk. stb. Emma és Lachlain viszonya is érdekesen van tálalva. Könyv végig izgalmas.
De sajnos hiába van benne sok pozitívum nem egy Ward. Wardnál sokkal szerethetőbbek a szereplők, emberibbek. Hátterük, lelkiviláguk kidolgozottabb. Ott illik a karakterekhez a káromkodás is. Jellemfejlődés is aprólékosabban van kidolgozva. Wardnál jobbak a poénok, drámaibb. Sokszálú történet miatt izgalmasabb. Érzelmek bemutatása is sokkal jobb. Cole karakterei nem hagytak bennem annyira mély nyomot. Pl Lachlain csak a vége felé vált szimpatikussá, eleinte nagyon kiábrándító volt a sok káromkodása. Pl az első szeretkezés közben is azt mondta, hogy most megba..za Emmát.
Könyv ennek ellenére nem okoz csalódást, érdemes elolvasni. Bár Wardhoz gyengébb, de a sok vámpíros és fantasy történet között mégis kiemelkedő. Eladási listát most épp Ward 6. kötete vezeti.
9 pont
Következő kötet még ősszel megjelenik. Címe: Vámpírszerető
Évszázadokkal ezelőtt egy lidérces éjszakán Sebastian Wroth vámpírrá változott. Telve gyűlölettel és örök magányra kárhoztatva nem sok értelmét látja az életnek, amíg egy gyönyörű és veszedelmes teremtés el nem jön hozzá, hogy megölje. A Dermedtszívű Kaderin két imádott leánytestvére a vámpírok áldozatává vált, azóta a valkűrnek nincsenek érzései. Mégis valahányszor találkozik Sebastiannal, újult erővel támad fel benne a kéjvágy, és képtelen véghezvinni küldetését. Sebastian és Kaderin menthetetlenül egymásba szeretnek, és közösen titokzatos ereklyék nyomába indulnak ősi sírokon és katakombákon át, akár a történelmet is újraírva, hogy elnyerjék az örök boldogságot. Ám eljön a pillanat, amikor Kaderin választásra kényszerül; szerelem vagy család, élet vagy halál.
Ősszel még indul pár új sorozat az Ulpiusnál, reméljük azok is sikeresek lesznek.
Gena Showalter a The New York Times és a USA Today bestseller szerzője, akinek könyvei lélegzetelállító izgalmakat hoznak a fantasy és a romantika rajongóinak egyaránt. Az írónő két sorozattal debütál 2009 novemberében az Ulpius-háznál (Lords of the Underworld, Atlantis). Előbbiben démonok lesznek a főszereplők .
Sherrilyn Kenyon októberben fog debütálni.
Egy férfi, akit arra kárhoztattak, hogy örök élete során több ezer asszony szeretője legyen. Julian mindent tud a nőkről; miként szóljon hozzájuk, mi a lelkük kulcsa és legfőképpen, hogyan tüzelje fel a testüket. Ám Julian átkozza azt a napot, amikor büszke spártai katonából szerelmi rabszolga, dicsőséges hadvezérből vágyakozó nők szexuális játékszere lett. Másnak a gyönyörű testek, a kéjes női sikolyok elérhetetlennek tűnő vágyak, neki véget nem érő kínok. Egy napon Grace Alexander hívatja a szexrabszolgát, hogy kielégítse vágyait, de a fenséges asszony – oly sok nő közül először – felfigyel a büszke férfira, és kettőjük szerelme talán még a szörnyű átkot is megtörheti…
A paranormális romantikus regények királynője, J.R. Ward, és Charleine Harris mellett a legnagyobb név a műfajban. Az Álomszeretővel induló Sötét Vágyak Vadászai sorozata a műfaj legnagyobb sikersorozata, regényei pedig világszerte több, mint tízmillió példányban fogytak eddig, és uralják a sikerlistákat. Kinley MacGergor néven Magyarországon is népszerű kosztümös romantikus regényeket ír.
Jeaniene Frost:
Senki sem hisz a vámpírokban. Catherine azonban tudja az igazságot. Anyját egy vámpír erőszakolta meg, ezért bosszúból a félvámpír lány évek óta üldözi az élőhalottakat, hátha egyszer a tettes is horogra akad. Egy nap azonban óvatlanul besétál a vámpír fejvadász csapdájába. Bones az egyik vámpírmester, akit gyilkos horda üldöz, így ajánlatot tesz Catnek; együtt talán legyőzhetik a hordát és felkutathatják Cat apját, de ahhoz a lánynak előbb osztoznia kell Bones sorsában; vámpír harcossá kell válnia.
Jeaniene Frost Cat és Bones vámpírvadász-sorozata fergeteges sikert arat a vámpírrománc rajongóinak körében. Humorral, érzékiséggel és hihetetlen izgalmakkal teli könyveit felejthetetlen karakterekkel népesíti be. A Cat és Bones páros egy csapásra világhírű lett, a sorozat pedig vezeti a sikerlistákat.
Lesz mit olvasni ősszel is.
KRESLEY COLE világhírű sorozata megérkezett. A számos országban bestseller regényeket fergeteges akciók, ördögien szenvedélyes szex és lenyűgöző szereplőgárda jellemzi. A Vámpírok alkonyat után sorozat az olvasókat egy varázslatos és démoni világba vezeti, ahonnan nincs visszaút.
Nyáron egy új sorozat ( Halhatatlanok alkonyat után) első kötetét jelentette meg az Ulpius. Sorozat jelenleg 6 kötetből és egy novellából áll.
A vámpír horda 150 évnyi pokoli kínzása után, Lachlain, a Lykae (vérfarkas) klán királya kiszabadul fogvatartói kezéből. Bizonytalan, tele gyűlölettel mégis megtalálja társát egy finom és törékeny vámpírban, aki után már 1200 éve vágyódik. Emmaline Troy a félénk, mindentől óvott félig vámpír félig valkyrie fiatal életében először (még csak 70 éves) utazik Párizsba, nagynénjei féltő védelme elől, hogy információt gyűjtsön szüleiről. A dühödt Lykae elrabolja és egyik pillanatban gyengéden viselkedik vele, ám amikor ráébred, hogy vámpír, őrjöngeni kezd…
Lachlain, a klán félelmetes fejedelme több ezer éve keresi azt a nőt, aki a legenda szerint lecsillapítja forrongó dühét. Lachlain maga a tökéletes férfi: gyönyörű, okos, szenvedélyes, de elátkozott, aki minden teliholdkor vérfarkassá változik. Egy nap Párizsban rátalál egy diáklányra, aki szülei halálának ügyében nyomoz, és bár ösztönei azt súgják, hogy Emma az igazi, mégis minden porcikája tiltakozik ellene. A titokzatos lány ugyanis vámpír, a vérfarkasok ősi ellensége. Lachlain mégsem bírja legyőzni a vér szavát, elrabolja a lányt, és ősi birtokára viszi. Útjuk során nemcsak Emma szerelmét kell kivívnia, hanem az őket üldöző vámpírokat is le kell győznie, akik maguknak követelik a lányt mint fajtájának utolsó képviselőjét…
Cole egy komplett világot alkotott ami vad és szenvedélyes, tele különleges karakterekkel : valkűrökkel, vámpírokkal, vérfarkasokkal, lidércekkel, zombikkal stb. Mindenkinek megvan a saját háttértörténete, ellensége. Könyv nagyon szórakoztató, szereplők is kedvelhetőek. Érzelmek, ellentétek remekül vannak ábrázolva. Könyv végig olvastatja magát, élvezetes, jóval több mint egy szimpla romantikus sztori. Szereplők személyisége remekül kivan találva. Vannak baddas szereplők pl Regin, aki elég sok szlenget használ, káromkodik. Lachlain vonzó, férfias. Emma bájos és félénk. stb. Emma és Lachlain viszonya is érdekesen van tálalva. Könyv végig izgalmas.
De sajnos hiába van benne sok pozitívum nem egy Ward. Wardnál sokkal szerethetőbbek a szereplők, emberibbek. Hátterük, lelkiviláguk kidolgozottabb. Ott illik a karakterekhez a káromkodás is. Jellemfejlődés is aprólékosabban van kidolgozva. Wardnál jobbak a poénok, drámaibb. Sokszálú történet miatt izgalmasabb. Érzelmek bemutatása is sokkal jobb. Cole karakterei nem hagytak bennem annyira mély nyomot. Pl Lachlain csak a vége felé vált szimpatikussá, eleinte nagyon kiábrándító volt a sok káromkodása. Pl az első szeretkezés közben is azt mondta, hogy most megba..za Emmát.
Könyv ennek ellenére nem okoz csalódást, érdemes elolvasni. Bár Wardhoz gyengébb, de a sok vámpíros és fantasy történet között mégis kiemelkedő. Eladási listát most épp Ward 6. kötete vezeti.
9 pont
Következő kötet még ősszel megjelenik. Címe: Vámpírszerető
Évszázadokkal ezelőtt egy lidérces éjszakán Sebastian Wroth vámpírrá változott. Telve gyűlölettel és örök magányra kárhoztatva nem sok értelmét látja az életnek, amíg egy gyönyörű és veszedelmes teremtés el nem jön hozzá, hogy megölje. A Dermedtszívű Kaderin két imádott leánytestvére a vámpírok áldozatává vált, azóta a valkűrnek nincsenek érzései. Mégis valahányszor találkozik Sebastiannal, újult erővel támad fel benne a kéjvágy, és képtelen véghezvinni küldetését. Sebastian és Kaderin menthetetlenül egymásba szeretnek, és közösen titokzatos ereklyék nyomába indulnak ősi sírokon és katakombákon át, akár a történelmet is újraírva, hogy elnyerjék az örök boldogságot. Ám eljön a pillanat, amikor Kaderin választásra kényszerül; szerelem vagy család, élet vagy halál.
Ősszel még indul pár új sorozat az Ulpiusnál, reméljük azok is sikeresek lesznek.
Gena Showalter a The New York Times és a USA Today bestseller szerzője, akinek könyvei lélegzetelállító izgalmakat hoznak a fantasy és a romantika rajongóinak egyaránt. Az írónő két sorozattal debütál 2009 novemberében az Ulpius-háznál (Lords of the Underworld, Atlantis). Előbbiben démonok lesznek a főszereplők .
Sherrilyn Kenyon októberben fog debütálni.
Egy férfi, akit arra kárhoztattak, hogy örök élete során több ezer asszony szeretője legyen. Julian mindent tud a nőkről; miként szóljon hozzájuk, mi a lelkük kulcsa és legfőképpen, hogyan tüzelje fel a testüket. Ám Julian átkozza azt a napot, amikor büszke spártai katonából szerelmi rabszolga, dicsőséges hadvezérből vágyakozó nők szexuális játékszere lett. Másnak a gyönyörű testek, a kéjes női sikolyok elérhetetlennek tűnő vágyak, neki véget nem érő kínok. Egy napon Grace Alexander hívatja a szexrabszolgát, hogy kielégítse vágyait, de a fenséges asszony – oly sok nő közül először – felfigyel a büszke férfira, és kettőjük szerelme talán még a szörnyű átkot is megtörheti…
A paranormális romantikus regények királynője, J.R. Ward, és Charleine Harris mellett a legnagyobb név a műfajban. Az Álomszeretővel induló Sötét Vágyak Vadászai sorozata a műfaj legnagyobb sikersorozata, regényei pedig világszerte több, mint tízmillió példányban fogytak eddig, és uralják a sikerlistákat. Kinley MacGergor néven Magyarországon is népszerű kosztümös romantikus regényeket ír.
Jeaniene Frost:
Senki sem hisz a vámpírokban. Catherine azonban tudja az igazságot. Anyját egy vámpír erőszakolta meg, ezért bosszúból a félvámpír lány évek óta üldözi az élőhalottakat, hátha egyszer a tettes is horogra akad. Egy nap azonban óvatlanul besétál a vámpír fejvadász csapdájába. Bones az egyik vámpírmester, akit gyilkos horda üldöz, így ajánlatot tesz Catnek; együtt talán legyőzhetik a hordát és felkutathatják Cat apját, de ahhoz a lánynak előbb osztoznia kell Bones sorsában; vámpír harcossá kell válnia.
Jeaniene Frost Cat és Bones vámpírvadász-sorozata fergeteges sikert arat a vámpírrománc rajongóinak körében. Humorral, érzékiséggel és hihetetlen izgalmakkal teli könyveit felejthetetlen karakterekkel népesíti be. A Cat és Bones páros egy csapásra világhírű lett, a sorozat pedig vezeti a sikerlistákat.
Lesz mit olvasni ősszel is.
De amúgy ezeken a képeken kisfia van Nanának meg Tamakinak. De az anime utolsó részében egy kislány van velük. Vagy rá is adtak egy parókát? Esetleg 2 gyerekük lesz?
2 gyerekük lesz. Egy lány Satsuki és egy fiú Ren.
Én egyébként a mostani Takumit is megértem.. Szőrnyű múltja van.
Az apja alkoholista volt és gyakran verte Takumit, az anyja nagyon beteges volt, a nővére dolgozott, hogy eltartsa őket, de igazi nevelést Takumi tőle sem kapott, úgyhogy szeretet nélkül nőtt fel. Ilyen körülmények között meg érthető ha ő sem tudja kimutatni az érzéseit. Idő kell ahhoz, hogy valaki megváltozzon, nem megy az egyik napról a másikra.
Egyedül annak köszönhette, hogy nem züllött el teljesen, mert elkezdett zenével foglalkozni, hogy dalokat írjon Reirának.
Egyedül annak köszönhette, hogy nem züllött el teljesen, mert elkezdett zenével foglalkozni, hogy dalokat írjon Reirának.
Amikor Takumi szomorúan néz akkor látszik milyen is ő valójában. Én ott kedveltem meg.
ugyanígy vagyok a Nanával (bár utóbbival azért, mert szerintem a japán hangokat nagyon eltalálták)
Fiúk hangja sem tetszik? Takumié, Yasué, René és Nobué nagyon jó, nekem jobban tetszik mint a Japán. Főleg Takumié. Varga Rókus hangját nagyon szeretem és én is őt választottam volna Takuminak. Lányoké csak elsőre volt fura, de most már az is jobb. Hachit is sikerült így megkedvelni, japán hangjával nem ment.
Igen, idén decembert írtak
Köszi. Akkor valószínű a Hungarocomixon lesz kapható.