

Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze


Eddigi hozzászólások

Bélával, Ivivel mi van?
-Absolute Boyfriend
-Vampire Knight
-Natsume's Book of Friends
Az eddig megtudottak alapján én ezekre látok viszonylag nagy esélyt, bár szívem szerint egy helyre teljesen mást írnék.
Vasárnap 14:00
Tőkéletes.

Zabi: Momotarot én azért nem ajánlom, mert az ösztöndíjakat csak jövő héttől kezdik el utalni, ráadásul ott hosszan nem is lehet maradni. Maradjunk a Siriusnál, aztán majd kiderül, hogy van-e még olyan, aki a mogorva felszolgáló nénivel akar találkozni.




Uhm...akkor én azt csak hallucináltam volna? Most komolyan elgondolkodtam rajta, hogy tényleg azt mondta-e a két csaj, amire emlékszem... (Lehet máskor az ilyen félreértések elkerülése végett nem ártana egy csöppet aludni Con előtt

Állj le Travis, mert jelen pillanatban kettőtök közül egyértelműen te vagy a troll. Ha már mindenképp veszekedni van kedved, akkor azt a vitaszobában [Link] tedd és ne itt offoljál légyszíves.
Témához kapcsolódva: kíváncsi vagyok, hogy a bejelentés visszaszámláló mikor fog elindulni. Tippek?
Sztem november előtt nem igazán...

Én is örülnék neki. Sztem már csak a tény, hogy Yuu Watase rajzolta is sokat lendítene az eladásokon.
Nem akarok senkit kiborítani, de nekem vasárnap a Conon a Mangafan pultnál egyértelműen azt mondták, hogy idén már nem jön új cím tőlük. (Csak a már futó mangákhoz adnak ki új köteteket.)
És am. most per pillanat ezt nem is sajnálom annyira, mert a jelenlegi állás szerint így is neccesen fog csak tellni az új kötetekre nekem.
Envyvel meg egyetértek. Nincs is rosszabb a bizonytalanságánál. És persze néha-néha valami belsős is idejöhetne, hogy legalább annyit közöljön: "dolgozunk még az új címeken, de amint lesz infó, megosztjuk majd veletek". Ez olyan nehéz lenne? Akkor talán a fele táraság nem érezné úgy, mintha becsapták volna.
*Hiányzó OFF pótolva. A moderátor*
Összeszedett, jó írás. Tényleg volt benne olyan, amiről eddig nem gondolkoztam (pl. utánpótlás kinevelése).
A Conok ellányosodása érdekes dolog, mivel ez a 'külföldi conok bemutatása' beszélgetésen is elhangzott a környező országokból jöttektől. Kíváncsi lennék, hogy ennek mi állhat a hátterében.
A cikkedhez visszatérve: létezik az a kategória is, hogy valaki csak felnőtt korában lesz animefan. Az ismerőseim közül néhányan és én is csak 18 évesen váltam animenézővé. Ráadásul pont az angoltanárunk hatására! Szerintem ezért fontos, hogy néha -még ha nem is annyira jövedelmező, mint egy-egy fiataloknak szóló alkotás- jelenjen meg komolyabb mű. Hogy legyen felnőtt utánpótlás is. ;)

Te honnan vagy ilyen tájékozott?
Még angol nyelven is eladhatatlanok a seinen/josei mangák nemhogy még magyarul!
Arról pedig nem beszélhetek hogy a Vad Virágok kiadónak milyen "jók" az eladásaik (mivel nem ahhoz a kiadóhoz tartozok), de amiket leírtál az arról tanúskodik hogy nagyon félre vagy tájékozódva...

Azt sem írtam, hogy "jók" az eladásaik a Vadvirágoknak, viszont egy belsős emberke szerint nem is rosszak, tehát ahogy írtam; "nincsenek anyagi problémáik" (az, hogy ez mennyire igaz, nem tudom).
Nem vagyok hú de tájékozott, de nyitott szemmel járok és alapvető logikai következtetéseket le tudok vonni. Pl. ha a jelenlegi 5 fontosabb kiadó közül 4 ráállt a lányosabb mangákra, akkor sztem ez azt jelenti, hogy a női közönségben nagyobb vásárlóerőt látnak. (Vagy te más következtetést vonsz le ebből?)
Továbbá ha már le akarsz szólni, megkérnélek rá, hogy olyan miatt tedd, amit tényleg le is írtam. Köszönöm.
Travis:

v3g374: attól még, hogy vmi nagy siker Japánban, nem biztos, hogy idehaza is az lesz. A 30 éve futó sorozatok sztem pont erre kíváló példák. Én úgy tudom (bár nem néztem konkrétan utána), hogy jónéhány közülük még angolul sem jelenik meg.
Az eladási listákat vezető mangák egy tág fogalom, mert kb. minden hónapban változnak. Amellett meg -ugyan még soha nem tárgyaltam japánokkal- de sejtem, hogy ezek jogainak megvásárlása irtó sok pénzbe kerülne. Különben meg nagyon könnyű megmondani, hogy ezt v. azt kéne kiadni, de az üzletet nyélbe ütni elég nehéz, főleg bizonyos kiadókkal. (Emlékszem, régebben még Csaba is megemlítette egyes japán kiadók szigorúságát.)
"Attól, hogy okosan írsz még nem biztos, hogy okosakat is."
Ha ez most oltás akart lenni, akkor semmi értelme nem volt, főleg az ez után jövő "indoklásod" alapján.

"Egy szérializált sorozaton mi járhat le?" Nos....erre van két nagyon jó példám: Pokémon, Inuyasha. Mi járt le vajon rajtuk? Túl vannak bizonyos sorozatok lihegve és ezek egyszer csak kipukkadnak. Mint itthon a DN. Első időben mindenki fanolta, majd úgy túhirdették, hogy mindenkinek elege lett belőle. Most meg már lerágott csont. (Mondjuk az már egy másik dolog, hogy a tömérdek hirdetés nélkül meg már az elején sem vették volna olyan sokan.

Dark-san írásával meg nagyrészt egyetértek.

Mások?
Nem értem a mangafant. Azt mondják, hogy kevesen veszik a mangákat, de ki venné, ha a magyar lakosság többsége azt sem tudja mi az, vagy ha tudja is azt hiszi, hogy gyerekmese...
Tessenek reklámozni mangafan. Akár magazinban, akár TV-ben! Hajrá, hajrá! Nekünk rajongóknak is érdekünk hogy jól fogyjanak a mangák..
Ne tévesszük össze a dolgokat. Ha egy manga kiadó azt mondja, hogy kevesen veszik a mangákat, az azt jelenti, hogy az átlagosnál kevesebben veszik, és nem azt, hogy országos viszonylatban kevesen. A japán szubkultúra nevéből is adódóan sosem lesz tömegdivat, bármennyit reklámozod. Ennek 2 oka van; a célköüzönségük leggyakrabban a tinédzser korosztály, ráadásul teljesen más kultúrális háttérből építkezik. Nem kell valakinek szűk látókörűnek lennie ahhoz, hogy a mangákat ne értse meg, ne tudja értékelni. Egyszerűen nem fogékony rá, mert európai ember és teljesen máshogy működik az agya. (És ez nem az én agymenésem, hanem szociológiai tény.)
A mellett pedig a Mangafan pont az a kiadó, aki olyan műveket jelentet meg, amik még "normális" emberek számára is emészthetők (pl. Death Note,Nana).
Szóval végképp nem értem, hogy mit várnál el tőlük. Halálosan komoly slice of life mangákat? Mert persze vannak ilyenekből is jók, de sztem pl. egy 'With the light" autista gyerekes témát felvázoló mű nem lenne túl nagy siker. Sem az átlagemberek, sem a mangás közösség körében.
A Naruto és egyéb véget nem érő shounenek pont ezért nem jelennek meg mostanság. Túl gyorsan változik a divat, a vásárlók pedig sz@rnak megvenni az új köteteket, mert már lejárt. (Itt hozzátenném, hogy ezt a hozzáállást egyáltalán nem tudom megérteni, de ez már más téma.)
Az aprócska tábort mire érted? A mangás társadalomra úgy összességében, v. a shojo vásárló lányokra? Mert előbbi igenis el tudja tartani; ezt mutatta az elmúlt évek növekvő manga kiadási tendenciája. Csak ugye jött a pénzügyi válság és mindenki meggondolja ezek után, hogy mire költ, tehát kisebb a bevétel.
Olyan címek, amik biztosan fogynának, nem léteznek. Lehet, hogy a Kuroshitsuji, v. a Bleach egy ideig nagyon jól menne, de 1-2 év múlva azok is a Naruto, DN szintjén lennének, mert lejártak. És akkor azoknak a fennmaradó 10-20 kötetét hogyan fogják kiadni?
A shojo azért okos választás, mert a célközönsége jellemzően hűséges egy adott alkotáshoz. Pl. míg a DN-t valaki abbahagyja x kötetnél, mert lejárt, addig mondjuk egy Love*Com-ot a lányok csak azért képesek végigvenni, mert szeretik a szereplőket, vagy mert a romantikus részekről nem akarnak lemaradni. Hülyeségnek tűnhet ez, de így van. Nézd csak meg mondjuk a Vadvirágok kiadót. Nyálas (tudomásom szerint) noname manhwákat adnak ki, és még sincs anyagi gondjuk, mivel van egy nagyon stabil vásárlói körük. A Mangafan is ennek a kialakítására törekszik szerintem.
E mellett pedig azért még mindig kiadogatják az elkezdett shouneneket, ezt se felejtsétek el.
Összefoglalva: az idei évi újdonságokat tekintve egyértelműen megállapítható, hogy a kiadók a női közönségben látnak nagyobb vásárlóerőt. Hogy ez miért alakult így ki, arról csak is a rossz eladások tehetnek. Szóval mielőtt elkezditek fikázni a kiadót a sok "nem fogja megérni" shojo miatt, gondoljatok bele, hogy az általatok nem támogatott shounenek vajon mennyire érték meg?
És még a végére egy személyes vélemény: én is támogatnám a rövidebb seinen mangák megjelentét, de sztem ez nem lehetséges addig, amíg meg nem növekednek az egyéb mangák eladásai.
Jah és csatlakozom az előttem szólókhoz: egyáltalán nem biztos, hogy mindhárom cím lányos lesz, szóval felesleges ezen idegelni magatokat.

25 kötet, 1997-es kiadás. Garantált bukás. ;)