

Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze


Eddigi hozzászólások

Fogalomzavar. Az, hogy érvek hiányában* kitáncoltatok, nem jelenti a függőben marad kérdések tisztázását, azaz a vita lezárását.
Ami esetleg nem teljesen érdektelen. Mert nem zárható ki, hogy egyszer valaki elolvassa a topikot, mielőtt beírná a gondolatait (láttam már ilyet, nem teljesen sci-fi) és akkor célszerű, ha a korábban bedobott állításokról nem kell külön megkérdeznie, hogy akkor most az frankó-e vagy sem.
Amúgy itt erről (békekötés) szó sem volt: amikor rájöttetek, hogy ez az érvelés dolog túlmutat a képességeiteken, rémülten keresni kezdtétek a kiutat, és mivel a kedves mamát nem akaródzott számra venni, ezért kihátráltatok.
Én megértem a bizonyítási vágyat

A klasszikus "szentesíti-e a cél az eszközt?" dilemma megspékelve a "megront-e a hatalom?" kérdéskörrel. A legtöbb földi civilizációban az első kérdésre nem, a másodikra igen a válasz. Ugyanakkor van, hogy egy jó célt csak rossz eszközökkel érhetünk el (pölö amikor Light az első részben megmenti a lányt az erőszakoskodó bandatagtól).
Éppen ettől a feszültségtől (tudniillik jó célért küzd, de közben gonosszá lesz maga is, és a korlátlan hatalomtól megtébolyodik) érdekes a mű, de szvsz a végkifejlet szükségszerű (lásd a görög mitológiában a hübrisz megjelenését). Light-hoz hasonló a Serenity című filmben a Szövetség ügynöke, csak ő tisztában van azzal, hogy iszonyú dolgokat tesz, és hogy abban a jobb világban, amit épít, a számára nem lesz hely, hiszen ő maga is szörnyeteg.
Ezzel vitatkoznék: a világirodalom és (főleg) a történelem tele van olyan "pozitív szereplőkkel" (itt: akiket a közvélekedés annak tart, ugye) akik bizony öltek, gyakran nem is egyszer.
Ott vannak rögtön a lázadók, a forradalmárok, a katonák, a családjukat/otthonukat/hazájuk at védők, a honalapítók, a népért küzdők, az erkölcsi világrend helyre állítói, és azok, akik csak védekeztek. Tehát szvsz pusztán attól, hogy megöl valakit, még lehet egy szereplő pozitív.
Mondjuk tény, hogy Light indítéka a kezdetektől fogva az, hogy ő legyen az új világ istene, aki ítélkezik mindenek felett - és ez, bár a bűn nélküli világ ábrándja valahol tetszetős, de a jelenlegi általános európai erkölcsileg szerint semmiképpen sem tekinthető pozitív szereplőnek. Persze a Death Note-ban ő a király!

télleg eléggé L33t

Miért is?

"Formalakk: Az ofszet nyomtatással készült termékeken lévő ábrákra, szövegrészekre ötödik színként kerülhet formalakk réteg, mellyel igen figyelemfelkeltő hatást érhetünk el. A formalakk realisztikussá tesz, kiemeli a meghatározott részt a környezetéből, mivel növeli annak színmélységét."
Magyarul a logó domborodni fog. Ami -szvsz persze- nagyon királyul néz ki, és határozott karaktert ad a kiadványnak. De hogy ettől geekthing lenne...

Ó, a régi klasszikusok!
Nem is rossz ötlett. A NyaConig jöhetne egy Kensin meg egy Árnybíró, ott meg a Death Note és egy Hellsing/Nana/mindkettő

De jó lenne, ha Csaba is csöpögtetne némi infót...

pedig nem egyszer láttam olyat, amitől kiakad a a számláló... vissza kellett tolni nullára*

Ezt most vehetem a béke megsértésének, vitát akarsz provokálni, vagy mi? Ahhoz mindenesetre elég gyenge próbálkozás.
Hm, akkor ezt tegyük tisztába, lépésről lépésre, a kályhától (=az alapoktól).
1. lépés: állítottál valamit = tényállítás (x, mert y)
jelesül, hogy a magyaros átírás azért rossz, mert a japánok nem értenék meg az így átírt neveket
2. lépés: valaki ütköztette az állításod második felét a valósággal = kísérlet
jelenesetben Rorimack egy japán ismerősének megmutatta az "Orocsimaru" betűsort, és megkérdezte, hogy szerinte ki az a Narutóból
3. lépés: a kísérlet eredménye szerint a tényállításod második fele téves = cáfolat
ugye egy átlagos képességűnek mondható (Rorimack szerint nem is igazi fan) japán felismerte a magyaros átírással írt nevet.
4. lépés: levonhatjuk a következtetést, miszerint a tényállításod nem felelt meg a valóságnak = konklúzió
ez a cáfolat alapjául szolgáló kísérletből egyértelműen kiderül
A továbbiakban a szituáció életszerűsége (amit korábban vitattam) irreleváns, azaz lényegtelen.
Elvileg így néz ki az érvelés (állítás -> megkérdőjelezés -> bizonyítás -> ellenbizonyítás -> konklúzió).
Amíg ez nem megy rutinszerűen, addig nem fogunk eljutni a veszekedéstől a vitatkozásig.

Azt szeretném megkérdezni hogya borítója ugyan olyan lesz mint az angol borító?
Csaba azt írta (nem is olyan régen) hogy már engedélyeztetés alatt van a borítóterv. Gondolom ha azzal megvannak (gyakorlatilag amikor a japánok rábólintanak) akkor kirakják a honlapra, hogy csodálhassuk.


Gondolom, ugyanonnan, ahonnan a magazinok is beszerezték. (merhogy beszerezték). A szerzőtől. Az biztosan megcsinálta.


Az a baj, hogy a szerzői és kiadói jog nem így működik.

Szóval
a, olvasd fekete-fehéren
b, rendeld meg a magazin számait, amiben eredetileg megjelent
c, írj a szerzőnek, hátha...
