Legutóbb kommentezett topikok
Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
Darker Than Black
Eladnék!/Vennék!
Hentai - 18 éven felülieknek!
Highschool DxD
"is fun"
Legújabb cikkek
MondoCon 09 Ősz
SakuraCon köszi + Moderáció + Hellsing4 errata
Nana érdekesség
5. Magyar Képregényfesztivál
Tavaszi képregénybörze
K.CSABA: "Sziasztok! Attól függetlenül, hogy a webbolt megszűnt, a Death Note mangákat kiadjátok végig? Köszi a választ." Ez engem is érdekelne.
SHINMON1_BENIMARU7: Sziasztok! A MONDO 3. évfolyam 9. számát hogyan tudom előrendelni?
PANKII: Kedves Mangafan! Azután érdeklődnék, hogy DvD-ket még lehetséges innen rendelni?
GABRIELLA0807: Kedves Mangafan, hogyan tudom törölni a profilomat? Köszönöm előre is.
GRéTA: Sziasztok! A webbolt végleg bezárt vagy csak egy időre?
Az üzenetküldéshez be kell jelentkezni!
Eddigi hozzászólások
Grimm-mesék többsége pedig minden, csak nem aranyos
Valóban az eredeti Grimm mesék többsége nem éppen aranyos, a gyerekek a mesekönyvekben cenzúrázott verzióval találkoznak.
Ez a topic azonban nem az eredeti mesegyűjteményről szól, hanem a Grimm-mesék Mangáról, amely igenis az aranyos megközelítést választja a történetekben (bár azért érint egykét felnőttesebb témát, de tényleg csak finoman), úgyhogy Umika hozzászólása teljesen helytálló :).
Szerencsés vagy (és az öcséd is), hogy jó géneket örököltetek és van bennetek szorgalom is. (Mert anélkül be'zony nem megy, bárki bármit mond). De sajna ez nem ilyen "fekete-fehér" minden esetben. Például, én ha megdöglök se leszek négyes matekból és nuku tanulással lettem négyes magyarból meg töriből (de, hogyhogy? hát ha még tanultam is volna )
Igen, az emberek imádnak a génekre hivatkozni, ha valami nem megy, pedig a géneknek ehhez semmi köze, a lényeg a következetesség. A tananyag egymásra épül, főleg a természettudományi tárgyaknál és leginkább a matematikánál. Ha egyszer valamiből hármasod volt, az azt jelenti, hogy ott egy részt nem tanultál meg. Ezek a kicsinek tűnő hiányok észrevétlenül felhalmozódnak, és mire gimihez érsz, az addig még úgyahogy megtanulható tantárgy teljesen érthetetlenné válik. Pedig nem is kéne a matematikát tanulni, az maga a lecsupaszított logika, az új elemek teljesen egyértelműen épülnek az előzőre, ehhez csak az kell, hogy minden láncszem meglegyen. Persze amit sose tanultál meg az nem hiányzik, és ilyenkor a "Honnan kéne ezt tudnom?" felkiáltással dobja a sarokba a könyvet az illető, megelégszik a hármassal sőt a kettessel, a tudásában a hiányok meghatványozódnak és ezt már esélye sem lesz behozni, ugyanis nagyon nehéz utólag megtalálni a pontot, hogy hol szakadt meg a logikai lánc.
Annak idején ha a tesómmal négyest vittünk haza, a szüleim nem hagytak békén, amíg meg nem tanultuk mindazt, amit a dogában elrontottunk. Így sosem maradt fekete lyuk a tudásunkban. És azt a plusz fél órát amibe ez került, igazán megérte a dolog (és már csak ezért is szerettünk inkább rögtön ötöst kapni )
Persze töriből simán kaphatsz ötöst a 48-as forradalomra attól hogy nem tudod ki volt Könyves Kálmán .
Azt nem kalkulálod bele hogy lehet hogy a gyerekednek sokkal rosszabb feje lessz mint neked. Nem mindenkinek meg egy olvasás után az anyag. Nekem legalább három elolvasás kellene hogy egy nehezebb törit teljesen bevegyen a gyomrom, a matekról meg inkább nem is beszélek...
Ja, az öcsémnek többször is el kellett olvasnia az anyagot, utált olvasni, a kötelezőkön kívül semmit se olvasott, és a töri se volt a szíve csücske. Emellett kitűnő volt gimiben, két középfokú nyelvvizsgát csinált szintén gimiben (ahogy én is), és vörös diplomával végzett a Műegyetemen, vagyis még csak egy négyese se volt.
Az egész csak a szüleink hozzáállásán múlott.
Készségtantárgyak szerintem: tesi, rajz, ének (a művészettörténet és a zenetörténet már nem)
Egyetértek... festészetből/formatanból szarul érzem magam, ha hármast kapok, és négyeseknek sem örülök. rajzolni akarok, abból kell a jegy. zenetörténet, biosz, bakker, az nemkell. és ezek nekünk még mindig vannak
Ja, a biosz hova is kéne? Én meg csodálkozom miért olyan nehéz teljeskörű felvilágosítást nyújtani a hasnyálmirigy-gyulladásról, mikor művelt honfitársam azt se tudja hol a mája (hasnyálmirigyről meg nem is hallott).
Mellesleg nekem az egyetemen volt a legrosszabb jegyem hármas, és ez is csak háromszor fordult elő. Középiskolában nem kell megszakadni a kitűnőhöz, négyeshez meg elég mindent egyszer elolvasni. Úgyhogy az én gyerekem se fog mangát venni a kezébe amíg nincs ötöse az összes tárgyból (készségtárgyak kivételével).
Az én szüleim se lennének elragadtatva a mangáktól, de mivel már dolgozom, arra költöm a pénzem amire akarom .
Nem tud senki válaszolni a kérdésemre????
Ez gondolom az Io korát firtató kérdésre vonatkozik. Szerintem pontosan nem lehet tudni, de mivel az első kötetben azt írják hogy a koreai iskolarendszer 6+3+3 felbontású, és az is kiderül hogy Hei (aki már nem kisgimis) 15 éves, és ehhez hozzáadjuk azt a feltételezést, hogy valószinűleg Koreában a többi országhoz hasonlóan 6 éves korban mennek a gyerekek iskolába, akkor a következőt kapjuk:
6 év ("alsós") : 6, 7, 8, 9, 10 és 11 évesek
3 év (kisgimis) : 12, 13 és 14 évesek
3 év (gimis): 15, 16 és 17 évesek
Eszerint Hei a maga 15 évével épphogy kilépett a "kisgimiből" hogy tiszteletre méltó gimnazistává váljon, Io pedig valahol 12 és 14 év között van. És akkor ott vannak még Io gördeszkás haverjai, akik úgy tűnik idősebbek Ionál, de még nem gimisek, vagyis ők lehetnek 14 évesek. Eszerint Io 12 vagy 13 lehet. Persze lehet hogy tévedek .
Válaszodat köszönöm!
de én most konkrétan a történet izgalmasságáról érdeklődtem.
de én most konkrétan a történet izgalmasságáról érdeklődtem.
Az izgalmasságra nem lehet panasz szerintem, elég gyorsan követik egymást a kalandok, és általában hamar a tettek mezejére lépnek a szereplők :).
Nekem a Kensin volt az egyik első animém/mangám, úgyhogy egy kicsit elfogult vagyok vele kapcsolatban :). Mindenesetre spoilerbe teszem a véleményemet, hátha valakit nem érdekel a sok szöveg, vagy inkább saját tapasztalatai alapján akarja megítélni a sorozatot .
Első pozitívum: befejezett sorozat, tudom hány kötetre és mekkora költségre számíthatok. Amit még szeretek benne, az a szép, igényes grafika, a felismerhető szereplők (nincs mindenkinek egyforma feje, hajviselete), a hátterek is részletgazdagok, a magyar kiadás és fordítás is rendkívül igényes. A többé-kevésbé történelmi háttérre épülő történet is nagyon tetszik. És bár a legtöbb esetben a felmerülő problémát végül valamilyen (kard)csata dönti el, általában nem az "ő a jobb és kész" alapon dől el a csata kimenetele, hanem megmagyarázzák, hogyan találnak a szereplők sebezhető pontot a látszólag tökéletes technikákban. Igazából csodálom hogy volt képes Vacuki ennyiféle vívómutatványt kiagyalni ebben a hosszú sorozatban .
Ami számomra negatívum: nekem néha sok az érzelgősködés ebben az ölni-nem ölni témában, illetve Kensin elég kiszámíthatóan játssza a jófiú szerepét, Kaoru meg határozottan idegesítő tud lenni néha. (Szano és Megumi viszont határozottan feldobja a sorozatot, nekem ők a kedvenceim )
Ami számomra negatívum: nekem néha sok az érzelgősködés ebben az ölni-nem ölni témában, illetve Kensin elég kiszámíthatóan játssza a jófiú szerepét, Kaoru meg határozottan idegesítő tud lenni néha. (Szano és Megumi viszont határozottan feldobja a sorozatot, nekem ők a kedvenceim )
Most már biztos, májusban kiadják a Nyári srácok 3-t. A májusi Mondo-ban láttam, ami megjelenések terén általában pontos.
A Mangattack Nyári Srácok fórumán egy Admin március 31-i hozzászólása júniusra ígéri a Nyári Srácok 3-at. Idézem pontosan:
Egy jó hírrel azért szolgálhatunk: megérkeztek a 3. rész anyagai, hamarosan biztos, hogy megjelenik - a tavaszi rendezvények miatt valószínűleg júniusban.
Persze március óta sok minden történhetett, lehet hogy előbb elkészültek vele.
Válasz
Sakamoto Riku
(#46) üzenetére
Nekem semmi bajom a magyar átírással, de a "Szara" tényleg eléggé kiábrándító... Nem lehetett volna ezzel a névvel kezdeni valamit? Pl. a "Bania" is eredetileg "Banya" lett volna, de a név negatív jelentése miatt módosították. Ez gyakran előfordul műszaki cikkek és autók fantázianevei esetén is, hogy egyes országokban más néven jelennek meg, mert az adott ország nyelvén a szónak nem éppen szép jelentése van. Észérvekre azért a legtöbb üzletember hallgat, hiszen nekik is érdekük, hogy többen vegyék a terméket. Na mindegy, azért maradandó lelki sérülést nem szenvedek a dolog miatt :).
mennyire ajánlanátok ezt a mangát, ha ilyesmit várnék el tőle? márhogy nem ilyen rózsaszín, mosolygós, a néhai bonyodalmak ellenére egyértelműen előre látható happy end-es dolgot...
Szerintem ha ilyeneket vársz tőle, akkor inkább más mangával próbálkozz.
A Borsmenta története nem nagyon tartogat meglepetéseket (legalábbis eddig), és meg mernék esküdni, hogy Happy End lesz a vége . Ennek ellenére nagyon is szerethető a történet, néha pont ehhez van az embernek hangulata. Én már többször is elolvastam mindkét kötetet, és egyáltalán nem bántam meg hogy megvettem. Ha a kiszámítható történet alapból rossz lenne, senki sem nézne Meg Ryan féle romantikus filmeket sem, pedig azok is fel tudják dobni az embert egy-egy fárasztó nap után :).
ezek az érvek érvényesek reám is..bár én a xar grafis mangát is elolvasom a történet még lehet jó felkiálltással.. (bár ez ritka)
Elolvasni én is elolvasom, ha tehetem, csak pénzt nem adok ki rá :). Szerencsére itt az egyik Alexandrában van olvasósarok, csak beveszem oda magam egy-két órára és kiolvashatom az egész kötetet. Ezek után csak azt veszem meg, ami van olyan jó történet, hogy akár többször elolvassam (Pl. Élni), vagy annyira bejön a rajzstílusa, hogy szivesen nézegetem és másolok belőle rajzokat (Pl. Kensin).
Arion, szerintem ne eröltesd ezt, hogy el kéne menni érte, mert nem túl költséghatékony. Nekem diákkal 6000huf lenne oda vissza az út pl, úgy már lehet nem kéne a két manga egy áráért
Postán elküldeni sem túl költséghatékony, én meg nem vagyok már diák, úgyhogy teljes áron utazom, ezért nekem még inkább nem érné meg bárhová is elvinni. Épp azért írtam be, hogy Pécsen lehet átvenni, hogy csak olyan valaki érdeklődjön, aki ezt meg tudja oldani (van itt tanuló ismerőse, vagy bármi).
Jelenleg az van, hogy két átírás fut párhuzamosan: van a szépirodalmi és van a "tévés".
Bár a téves idézőjelek között van, azért lenne egy-két megjegyzésem hozzá. Nemzetközileg az a bizonyos "téves" az elfogadott, minden bizonnyal okkal, bár lehet, hogy tévedek. Ha így lenne, küldjünk már a japánoknak egy mailt, hogy nem tudnak japánul
Csak megjegyzem, hogy a szövegben amit idézel nem az van írva, hogy "téves", hanem hogy "tévés"...
Sziasztok, csak most fedeztem fel ezt az adás-vétel fórumot, gondoltam én is kipróbálom :).
Eladnám a Nyári Srácok 1. és 2. kötetét (magyar, Mangattack kiadás), új állapotban, csak egyszer olvastam. Ok: így is alig férek el a szobában a könyvektől, és most másra spórolok, úgyhogy nem hiszem, hogy megveszem az utolsó kötetet.
Ha valakit érdekel, megkaphatja a kettőt egy áráért, csak el kéne jönni érte Pécsre. E-mail: fetedieu2@yahoo.com
Eladnám a Nyári Srácok 1. és 2. kötetét (magyar, Mangattack kiadás), új állapotban, csak egyszer olvastam. Ok: így is alig férek el a szobában a könyvektől, és most másra spórolok, úgyhogy nem hiszem, hogy megveszem az utolsó kötetet.
Ha valakit érdekel, megkaphatja a kettőt egy áráért, csak el kéne jönni érte Pécsre. E-mail: fetedieu2@yahoo.com
a mondat a következőt jelenti: Én dolgozom, te ellenben csak beszélsz.
Remélem a fenti kielégítette kíváncsiságod. A dolgozni igével pedig a tanulásra (benkyó) céloztam, ami valljuk be elég fárasztó.
Ore wa, atama ga itai desu.
Remélem a fenti kielégítette kíváncsiságod. A dolgozni igével pedig a tanulásra (benkyó) céloztam, ami valljuk be elég fárasztó.
Ore wa, atama ga itai desu.
Bun no imi wo wakatta kedo, kimi ga tsukatta kotoba no tadashii kakikata wa 「hataraku」 da to omou. Jaa, hatarakisuginaide ne.